Західні ЗМІ повідомляють про зрив угод щодо постачання російської зброї в інші країни
Деякі країни розривають контракти в останній момент

Як пише agentstvonews, глава російської держкорпорації «Ростех» Сергєй Чемезов розповів, що цього року було укладено контрактів на експорт озброєнь на трильйон рублів, а загальний портфель замовлень досяг трьох трильйонів рублів.
«Спеціальна військова операція на поставки не вплинула», – уточнив Чемезов.
Однак це розходиться з даними західних ЗМІ, які раніше повідомляли про відміну чи призупинення серії угод із продажу російської зброї. Зокрема, йшлося про такі контракти.
Філіппіни. У червні уряд Філіппін відмовився купувати 16 російських військово-транспортних вертольотів Мі-17. Як повідомив колишній міністр оборони Дельфін Лорензана, сума укладеного у листопаді контракту склала близько $228 млн, а за договором було внесено передоплату. Але від угоди вирішили все одно відмовитись, оскільки країна могла зіткнутися з санкціями з боку США, пояснив Лорензана. 15 серпня Reuters повідомив, що російські гелікоптери замінять на американські.
Індія. У квітні від покупки Мі-17 відмовилася й Індія. Загалом росія мала поставити 48 військово-транспортних Мі-17В5. Щоправда, національні ЗМІ тоді повідомили, що рішення було ухвалено задовго до початку війни та пов'язане з підтримкою національної програми Make in India.
Сербія. За даними доповіді Міноборони України, яка опинилась у розпорядженні The Times, росія призупинила контракт на постачання двох вертольотів Ка-32 до Сербії. Як повідомляє відомство, таке рішення пов'язане із західними санкціями та дефіцитом техніки через війну в Україні. Наприкінці липня президент Сербії Александар Вучич заявляв, що країна, як і раніше, очікує на постачання вертольотів, за які «давно сплатили». А на початку червня президент висловлював стурбованість тим, чи дозволять західні санкції реалізувати постачання вертольотів із росії до Сербії.
Алжир. У тій же доповіді стверджується, що Кремль проінформував Алжир про затримки у виконанні контрактів щодо постачання військової техніки, включаючи літаки-амфібії.
М'янма. За інформацією українських військових, Міністерство оборони росії у липні запропонувало розірвати контракт на поставки безпілотників «Орлан-10» та виплатити компенсацію. Також, як випливає з доповіді, росія запропонувала М'янмі відкласти постачання чотирьох винищувачів Су-30СМЕ, двох зенітно-ракетних комплексів «Панцир-С1» та системи радіолокації.
В'єтнам. Росія могла призупинити і поставки до В'єтнаму артилерійських систем та протитанкових ракетних комплексів, писала The Times.
Бекграунд. Нагадаємо, путін заявив, що москва готова запропонувати сучасну зброю своїм союзникам у Латинській Америці, Азії та Африці.
Між тим британська розвідка повідомляла, що замовлення на російську зброю за кордоном зриваються, замовники втрачають до неї довіру.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].