Держкіно вирішило ліквідувати «Довженко-Центр»

Держкіно вирішило ліквідувати «Довженко-Центр»

Кіноархів заявляє, що це рішення буде великим репутаційним ударом по міжнародному іміджу України

Держкіно вирішило ліквідувати «Довженко-Центр»
Фото: facebook.com/dovzhenko.centre/

Що сталося. Державний кіноархів «Довженко-Центр» вважає, що рішення Державного агентства з питань кіно (Держкіно) щодо його ліквідації буде великим репутаційним ударом по міжнародному іміджу України.

Джерело. Про це написали у фейсбуці кіноархіву. 

Деталі. «Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію «Довженко-Центру», що де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно», – йдеться в повідомленні.

Згідно з наказом Держкіно, усі фільми з колекції та майно «Довженко-Центру» має бути передано державній установі «Науковий центр кінематографії України», основним видом діяльності якої є «вища освіта».

Також зі структури центру має бути виділено держпідприємство «Українська анімаційна студія», до якого буде передано авторські права на українську анімацію, які наразі належать центру.

«Таким чином відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає де-факто «сплячій» установі, що з моменту свого заснування за часів Януковича у 2011 році не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо», – наголошують у «Довженко-Центрі».

В організації переконані, що такі рішення призведуть до величезного удару по міжнародному іміджу української влади, «особливо під час війни, коли Україна в крові виборює власну ідентичність».

«Цей удар має всі ознаки зазіхання на національну пам'ять і може вважатися підривом державності й зрадою національних інтересів», – наголосили в кіноархіві.

Бекграунд. Нагадаємо, що лідер європейського кінопрокату придбав українську стрічку «Кава з кардамоном».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло