Сербія відмовилася розміщувати російську базу, натомість вона розмістить у себе базу НАТО
Перед цим на владу Сербії спробували натиснути, щоб вона “стала на бік росії”

Що сталося. Сербія активізувала співпрацю з НАТО після заяв російського посла про те, що створення військової бази росії в Сербії входить до переліку «інтересів» москви.
Джерело. Про це повідомляє «Коммерсант» із посиланням на джерела в Белграді.
Деталі. Сербські військові розширюють взаємодію з США на військовій базі «Південь» на околицях Буяноваца на півдні країни.
Цю інформацію підтвердив голова американського Офісу з оборонного співробітництва (ODC) Александро Педраза, який координує взаємодію сербської армії з Пентагоном. За його словами, Вашингтон і Белград планують розвивати базу «Південь» як «головний центр навчання армії Сербії за стандартами НАТО та підготовки сербських спецпідрозділів для миротворчих операцій».
Минулого тижня президент Сербії Александар Вучич заявив, що республіка не розміщуватиме у себе військові бази інших держав.
“Сербії не потрібні чиїсь військові бази, Сербія зберігатиме свій військовий нейтралітет, сама зміцнюватиме свою армію, Сербія дбатиме про свій народ і буде достатньо сильною, щоб бути самостійною”, – сказав Вучич.
Заяви Вучича прозвучали через три дні після того, як надзвичайний та повноважний посол рф у Белграді Алєксандр Боцан-Харченко натякнув на можливість створення російської військової бази в республіці. Він назвав це «питанням інтересів» москви, зазначивши, що створення баз залишається «суверенною справою» сербської влади.
Незважаючи на те, що Вучич однозначно відкинув таку можливість, він наголосив, що країна «не соромиться зв'язків з росією», втім, як і з Китаєм, США та ЄС.
Бекграунд. Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що «Сербія хотіла б сидіти на трьох стільцях: ЄС, США, росія, але більше в неї це не вийде».
У Белграді ці слова розцінили як вимогу стати на бік москви, озвучену Кремлем через свого білоруського союзника.
Нагадаємо, Вучич пожалівся на шостий пакет санкцій, через який Сербії доведеться відмовитися від російської нафти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].