Росіяни знову пояснили, коли саме використають ядерну зброю

Росіяни знову пояснили, коли саме використають ядерну зброю

Цього разу повинні настати “надзвичайні обставини”

Росіяни знову пояснили, коли саме використають ядерну зброю
Фото: shutterstock

Що сталося. Росія заявляє, що не зацікавлена в прямій конфронтації з НАТО і США і використовуватиме свій ядерний арсенал лише в «надзвичайних обставинах».

Джерело. Sky News

Деталі. Раніше цього тижня міністр оборони рф заявив, що росія «не має необхідності» використовувати ядерну зброю під час війни в Україні, а поставлених цілей, мовляв, можна досягти і наявними засобами.

Тепер речник міністерства закордонних справ Іван Нечаєв заявив, що ядерну зброю будуть використовувати лише як «захід у відповідь».

«Російська військова доктрина допускає ядерну відповідь лише у відповідь на загрозу масового знищення або коли є загроза самому існуванню держави», – сказав він.

«Тобто використання ядерного арсеналу можливе тільки в рамках відповіді на напад в порядку самозахисту і тільки в надзвичайних ситуаціях», – сказав він.

Якими мають бути ці надзвичайні ситуації, він не уточнив.

Це певний відхід від попередньої риторики росії, яка не раз погрожувала ядерною війною.

Бекграунд. Нагадаємо, головний алкоголік кремля Дмітрій Медведєв пригрозив Європі “нещасним випадком” на якійсь із європейських АЕС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло