Єврокомісія надасть ООН $21 млн на відновлення України

Єврокомісія надасть ООН $21 млн на відновлення України

Кошти спрямують на розчищення завалів, усунення екологічних загроз тощо

Єврокомісія надасть ООН $21 млн на відновлення України
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Європейська комісія надасть Програмі розвитку ООН (ПРООН) $21 млн на відновлення інфраструктури України.

Джерело. Про це повідомляє представництво ЄС в Україні.

Деталі. Перш за все кошти спрямують на розчищення зруйнованих будівель від завалів, що можуть містити вибухонебезпечні предмети. Також планують відремонтувати трансформатори, теплові пункти, водяні насоси, труби водо- та теплопостачання на постраждалих територіях.

Крім того, гроші використають для виявлення та усунення екологічних проблем, відновлення або закупівлю систем знезараження води й обладнання для постачання відновлюваної енергії.

«Швидкий ремонт критичної інфраструктури в районах, які постраждали від війни, є першочерговим, особливо в умовах, коли насувається сувора зима. Цей проєкт спрямовано на відновлення об’єктів електро- та водопостачання, а також теплопостачання», – прокоментувала виконувачка обов'язків постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані.

Проєкт є частиною програми підвищення стійкості та відновлення ПРООН. Її започаткували у квітні 2022 року. На меті ініціативи підтримка українського уряду, зміцнення основних органів управління, надання життєво важливих державних послуг і захист життя населення.

«Наша підтримка українського народу перед лицем невимовних страждань, спричинених агресією Росії, є непохитною. Майбутній зимовий сезон буде суворим, і ми повинні зробити все можливе, щоб переконатися, що у людей і влади є необхідна працююча інфраструктура», – відреагував голова представництва ЄС Матті Маасікас.

Бекграунд. Нагадаємо, Туреччина підписала меморандум про участь у відбудові України. Зусилля першочергово спрямують на відновлення мосту, що сполучає Київ з Ірпенем та Бучею.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло