У Німеччині запускають старі вугільні електростанції, Greenpeace заявляє, що це «гірко, але потрібно»

У Німеччині запускають старі вугільні електростанції, Greenpeace заявляє, що це «гірко, але потрібно»

Екоактивісти погодилися на це з однією умовою

У Німеччині запускають старі вугільні електростанції, Greenpeace заявляє, що це «гірко, але потрібно»
Фото: DR

У ФРН починають посилено використовувати вугільні електростанції замість газових, щоб знизити залежність від росії. Екоактивісти вимушено погодились, але з однією умовою.

Джерело. Про це пише Deutsche Welle.

Деталі. У Німеччині починає роботу велика вугільна електростанція – і екоактивісти це навіть схвалюють, хоча ще недавно таке було б немислимим.

29 серпня енергетична компанія Uniper повідомила, що її теплова електростанція Heyden 4 у Петерсхагені поблизу промислових центрів північного заходу Німеччини знову почала виробляти електроенергію. У той же день організація Greenpeace заявила, що це гірко, але неминуче. В умовах гострої газової кризи, викликаної надмірною енергетичною залежністю ФРН від росії, німецькі захисники довкілля змушені слідом за урядом виявляти граничний прагматизм наперекір власним переконанням.

Правляча в Берліні коаліція, до якої входить і партія «зелених», дозволила тимчасово знову широко використовувати вугільні електростанції, що були відключені раніше. Вони були виведені в резерв або частково навіть законсервовані в рамках прийнятої в Німеччині програми форсованої відмови від вугілля в електроенергетиці з метою захисту глобального клімату.

Але тепер вони терміново знадобилися для того, щоби максимально знизити використання газу при виробництві електрики. З 14 липня їм надано право відновити роботу – але лише до кінця квітня 2023 року.

Енергокомпаніям знадобився час, щоб підготувати техніку, набрати додатковий персонал та створити 30-денний запас вугілля, без якого в Німеччині не отримати дозволу на початок експлуатації. Тому Heyden 4 – поки що лише друга вугільна електростанція, що знову повернулася в дію.

1 серпня в тій же північно-західній частині Німеччини запрацювала сильно застаріла і вже фактично списана теплоелектростанція Mehrum потужністю 690 мегават (МВт). Вона здатна забезпечувати електрикою півмільйона домашніх господарств.

Бекграунд. Як повідомлялося, Німеччина знову запускає раніше закриті вугільні та мазутні електростанції, а канцлер Шольц обіцяє, що це тимчасово.

Бекграунд. Як повідомлялося, Німеччина знову запускає раніше закриті вугільня та мазутні електростанції, а канцлер Шольц обіцяє, що це тимчасово.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло