Окупанти повернули тіло британського волонтера Пола Урі зі слідами страшних катувань — Лубінець

Окупанти повернули тіло британського волонтера Пола Урі зі слідами страшних катувань — Лубінець

Він наголосив, що це ще один задокументований воєнний злочин російської армії

This material is also available in English
Окупанти повернули тіло британського волонтера Пола Урі зі слідами страшних катувань — Лубінець
Пол Урі
Фото: з соцмереж

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що росія повернула тіло британського волонтера Пола Урі зі слідами страшних тортур. Частини тіла відсутні, є численні рани та порізи.

Джерело. Про це омбудсмен написав у соцмережі.

Про смерть британця в полоні стало відомо ще у липні. Тоді росіяни заявили, що він помер нібито сам, з природних причин. Але тіло довго віддавати не хотіли, тепер стало зрозуміло чому.

Лубінець наголосив, що Посольство Великої Британії проінформовано про це вбивство.

Пряма мова. «Відсутні частини тіла, численні порізи та сліди катувань: росія повернула тіло британського волонтера Пола Урі

Після більше ніж 1,5 місяця перемовин російська федерація через проксідержавні утворення – так звані “днр” – повернула тіло закатованого британського волонтера Пола Урі, якого з квітня до липня 2022 року незаконно утримувала в заручниках в тимчасово окупованому Донецьку.

У липні 2022 року ми бачили заяви російських пропагандистів про загибель Пола Урі “внаслідок хвороби і стресу”, а сьогодні 7 вересня 2022 року отримали понівечене тіло.

Остаточно причину смерті Пола Урі підтвердить судмедекспертиза, всі необхідні повідомлення зроблені, також в належний спосіб поінформовано Посольство Великої Британії в Україні», – написав він.

Лубінець зазначив, що вбивство волонтера Пола Урі через катування – воєнний злочин, який стане ще одним доказом під час трибуналу над російським політичним та військовим керівництвом.

Омбудсмен нагадав, що британці Пол Урі (Paul Urey) та Ділан Гілл (Dylan Healy) були захоплені російськими військовими наприкінці квітня 2022 року поряд із Дніпрорудним у Запорізькій області, коли здійснювали свою діяльність як волонтери, долучені до евакуації виключно мирного населення із зони активних бойових дій.

Ділан Гілл наразі не звільнений та звинувачується у найманстві так званими “днр”, разом із іншими чотирма іноземцями – Ендрю Гіллом та Джоном Хардінгом з Великої Британії, Векославом Пребігом з Хорватії та Матіасом Густавссоном зі Швеції.

Бекграунд. Нагадаємо, сім'я британського волонтера, який загинув в «днр», вважає, що причиною смерті могли стати тортури.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло