Український ринок праці виріс на 20% за серпень

Український ринок праці виріс на 20% за серпень

Кількість вакансій зросла до 48 547 протягом минулого місяця

Український ринок праці виріс на 20% за серпень
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Український ринок праці виріс на 20% за серпень. Кількість вакансій досягла 48 547 за підсумками минулого місяця.

Джерело. Про це йдеться в пресрелізі Work.ua.

Деталі. Ринок праці безупинно зростає, попри ведення повномасштабної війни. Найменша кількість вакансій за ці півроку спостерігалась у березні – тоді їх було не більше 12 000. Уже в червні показник перетнув позначку в 25 000 та продовжував збільшуватися. Утім серпневий показник усе ще більше ніж удвічі менший за лютневий – тоді на сайті було понад 100 000 актуальних пропозицій роботи.

Український ринок праці виріс на 20% за серпень

Найбільший приріст протягом місяця спостерігається в Київській області – вакансій побільшало на 27%. У топі також Одещина (+26%), Івано-Франківська область (+24%), Львівщина (+17%) та Дніпропетровська область (+15%).

У Львівській та Івано-Франківській областях кількість вакансій сягнула 94% від аналогічного періоду 2021 рок. Натомість у центрі та на півдні України ринок праці відновився на третину: у Дніпропетровській – 41%, Київській – 35%, Одеській – 33% від минулорічних показників.

Найбільше роботодавці шукають продавців-консультантів, кухарів, водіїв, менеджерів з продажу та бухгалтерів. Попит на продавців виріс на 52% за останній місяць.

Український ринок праці виріс на 20% за серпень

Водночас Work.ua зазначає, що шукачі роботи розмістили та оновили на 44% більше резюме, ніж у серпні минулого року. Найбільше нових резюме з'явилось на Київщині – понад 29 000. Ще приблизно 10 000 людей шукали дистанційну роботу.

Крім того, в аналізі відмітили зменшення конкуренції удвічі за серпень. Середня кількість відгуків на вакансію знизилася в п'яти регіонах, але все ще залишається найвищою по країні в Київській, Одеській, Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях.

Найнижча конкуренція спостерігається у Закарпатській, Чернівецькій, Миколаївській, Черкаській та Житомирській областях. Якщо порівнювати з липнем, п’ятірка «лідерів» у серпні за цим показником незмінна.

Сайт наголошує, що із заробітною платою на ринку все стабільно – медіана зарплат по Україні тримається на рівні 15 000 грн. Посадами з найбільшою з/п виявилися медіабаєр (у середньому 59 500 грн), телеведучий (40 000 грн) та водій-міжнародник (до 37 500 грн).

Бекграунд. Раніше Mind розповідав, як війна вплинула на зарплати українців. Наші аналітики з'ясували, скільки зараз заробляють фахівці найбільш затребуваних професій та скільки людей взагалі лишилися без роботи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло