Страховики можуть почати збільшувати тарифи через погіршення умов на ринку

Страховики можуть почати збільшувати тарифи через погіршення умов на ринку

Обсяги страхових премій поступово скорочуються через повномасштабну війну

Страховики можуть почати збільшувати тарифи через погіршення умов на ринку
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Страховики можуть почати збільшувати тарифи та погіршувати умови контрактів з огляду на занепад ринку небанківських фінансових установ.

Джерело. Про це йдеться у матеріалі Mind «Падіння по всіх напрямках: куди й чому рухається небанківський фінринок».

Деталі. Це пояснюється низкою негативних процесів на страховому ринку. У результаті обсяги основних небанківських фінансових послуг продовжували падати в усіх секторах. Зокрема, коефіцієнти ефективності страховиків погіршилися через зростання резервів збитків.

Щодо інших учасників ринку, їм прогнозують неминуче «очищення». Це стосується як ломбардів, так і інших фінансових компаній. Імовірно навіть те, що багато установ почнуть добровільно здавати ліцензії та припиняти діяльність через скорочення кредитного портфеля кредитних спілок.

До того ж Національний банк України поновив заходи впливу для небанківського фінринку за неподання звітності, порушення окремих фінансових нормативів та здійснення ризикової діяльності. Це означає, що неминучими є санкції до окремих гравців, аж до виведення їх із ринку.

Бекграунд. Раніше Нацбанк зупинив ліцензії 14 фінустанов та 3 ломбардів. Усі компанії не надали регулятору інформацію щодо дотримання вимог законодавства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло