Тендер «Укрзалізниці» на 154 млн грн виграв дилер Коломойського

Тендер «Укрзалізниці» на 154 млн грн виграв дилер Коломойського

Фірма зареєстрована рік тому й має у своєму багажі єдиний контракт на експедицію дизелю з «труби Медведчука»

Тендер «Укрзалізниці» на 154 млн грн виграв дилер Коломойського
Ігор Коломойський
Фото: скриншот з відео

Що сталося. Тендер АТ «Укрзалізниця» на 154 млн грн виграла фірма, пов'язана зі структурами Ігоря Коломойського, для якої національний перевізник у процесі тендерної процедури зняв вимоги.

Джерело. Про це повідомляється у системі Prozorro, пишуть «Наші Гроші».

Деталі. «Укрзалізниця» вирішила побудувати кількасот вантажних вагонів й оголосила тендер за 154 млн на купівлю запчастин для їхньої збірки. На тендер прийшло тільки ТОВ «Українська Спеціалізована Логістика» із продукцією АТ «Кременчуцький сталеливарний завод» Ігоря Коломойського.

«Сам завод, який марно вимагав від замовника передбачити повний аванс, на тендер не прийшов. Відтак єдиним учасником став дилер заводу. Це була спрощена закупівля, тому замовник може укласти договір з єдиним учасником», – йдеться в повідомленні.

Водночас залізниця спочатку ставила вимогу до учасників – мати відповідний досвід. Однак у «Української спецлогістиці» такого досвіду не було. І вона поставила залізниці вимогу – не вимагати від учасника аналогічного досвіду, бо це дискримінує фірму.

«Яким чином вимога залізниці дискримінує фірму, яка має право брати участь в тендері, але не зобов’язана це робити – фірма не пояснила. Однак залізниця погодилася з нею і прибрала свою вимогу, хоча вона є стандартною для державних закупівельників», – додають у виданні.

Зазначається, що «Укрзалізниця» зрештою відмовилася вимагати аналогічний досвід, а також погодилося виключити вимогу, щоб річний дохід учасника становив 30% від вартості цього тендеру.

У разі укладення контракту бокові рами коштуватимуть по 74 096 грн, а надресорні балки – по 69 787 грн, що в півтора раза дорожче від вересня 2021 року, коли «ЦЗВ» замовляла їх відповідно по 46 512 грн та 43 776 грн.

«Українська Спеціалізована Логістика» отримала свій єдиний підряд у квітні 2022 року. АТ «Укртранснафта» без торгів за «воєнною процедурою» замовило їй комплекс транспортно-експедиторських послуг для об’єктів МНПП «Самара-Західний напрямок» за 2,24 млн грн. Йдеться про відвантаження нафтопродуктів «Укртранснафти» із ЛВДС «Новоград-Волинський» у цистерни «Укрзалізниці» та подальший експедиційний супровід туди, куди скаже «Укртранснафта».

Зазначається, що ці послуги коштували 80 грн/т. Закупівлю провели на підставі договору, за яким АРМА в червні 2021 року передала в управління «Укртранснафти» так звану трубу Медведчука – українську частину трубопроводу «Самара – Західний напрямок». Для управління нею «Укртранснафта» створила окремий департамент, підзвітний тодішньому гендиректору «Укртранснафти» Миколі Гавриленку.

Бекграунд. Раніше Коломойського та Корбана позбавили українських паспортів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло