Парламент Казахстану заборонив переобирати президента

Парламент Казахстану заборонив переобирати президента

А столиці країни відтепер повернуть назву Астана

Парламент Казахстану заборонив переобирати президента
фото DR

Парламент Казахстану у двох читаннях прийняв поправки до конституції країни, які обмежать перебування президента при владі одним семирічним строком без права переобрання. Міністр юстиції країни Канат Мусін оголосив ці нововведення невід'ємною частиною конституції, яку не можна переглянути.

Джерело. Про це пише Orda.

Деталі. «Якщо чесно, наша країна має гіркий досвід від безстрокових переобрань у президенти. Адже за 30 років у нас лише другий президент. Ми думали, що не побачимо другого президента», – зізнався депутат Казбек Іса.

Окрім президентського строку, поправки змінять строки повноважень суддів Конституційного суду. Їх збільшать до восьми років, але суддів позбавлять права переобиратись.

Також парламент Казахстану ухвалив рішення про перейменування столиці Нур-Султан назад в Астану. У березні 2019 року назвати місто на честь колишнього президента Нурсултана Назарбаєва запропонував обраний глава держави Касим-Жомарт Токаєв. Тоді перейменування столиці коштувало міському бюджету 30 млн тенге.

Повернення старої назви, як запевнив Каналімов, коштуватиме дешевше завдяки цифровому документообігу.

Мусін пообіцяв, що громадян не змусять міняти документи через перейменування столиці. «Документи, отримані раніше, матимуть таку саму законну силу, як документи, у яких зазначено нову назву міста. Тому немає жодної необхідності терміново змінювати документи», – сказав він.

Столицю Казахстану перейменують вчетверте з 1997 року, тоді місто називалося Акмолою.

Про обмеження президентського строку Токаєв заговорив на початку вересня. Тоді він закликав провести позачергові президентські вибори.

«Політична традиція, коли влада тримала свої плани в секреті від суспільства, має піти в минуле», – заявив він. Чергові вибори президента мали відбутися 2024 року, а парламенту – 2025 року.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що президент Токаєв підтримав ініціативу з перейменування столиці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло