ПАР та Бразилія можуть стати новими покупцями російської нафти замість ЄС

ПАР та Бразилія можуть стати новими покупцями російської нафти замість ЄС

При цьому доходи від експорту нафти знижуватимуться, тому що нові покупці просять знижок

ПАР та Бразилія можуть стати новими покупцями російської нафти замість ЄС
фото Shutterstock

Росія зможе знайти покупців на половину обсягів нафти, від якої у грудні відмовляться країни Євросоюзу. Серед потенційних покупців російської нафти – Індонезія, Пакистан, Бразилія, Південна Африка, Шрі-Ланка та деякі країни Близького Сходу.

Джерело. Про це повідомляється у дослідженні енергетичної компанії Kpler, з якою ознайомився Bloomberg.

Деталі. Згадані країни можуть купувати майбутньої зими загалом до 1 млн барелів російської нафти на добу. При цьому, як зазначають аналітики, країни Близького Сходу можуть почати спрямовувати частину російської нафти Urals на заводи для переробки, а далі випускати на зовнішні ринки.

На деяких ринках сировина з росії може частково витіснити поставки з інших країн-учасниць ОПЕК+. Зокрема, в Індонезії «одним із головних кандидатів на витіснення» є нігерійська сировина, а в Пакистані можливе зниження постачання нафти Arab Light із Саудівської Аравії.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) вказувало, що після ембарго ЄС росія зможе перерозподілити між Індією, Китаєм та Туреччиною 1,4 млн барелів нафти і мільйон барелів нафтопродуктів. При цьому доходи від експорту нафти знижуватимуться, тому що нові покупці просять знижок.

Як писала Financial Times, москва запропонувала Індонезії імпортувати нафту за ціною на 30% нижчою за ринкову.

Нафтові доходи російської економіки вже впали до мінімуму з початку війни: у серпні вони скоротилися до $17,7 млрд, незважаючи на збільшення обсягів експорту. У серпні середня ціна на російську марку Urals склала $74,73, що на 4,7% менше, ніж у липні.

Бекграунд. Країни ЄС з 5 грудня запроваджують часткове ембарго на постачання нафти з Росії, а з 5 лютого 2023 року під заборону потраплять поставки і нафтопродуктів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло