Гендиректора ОГТСУ Макогона звільнили з посади

Гендиректора ОГТСУ Макогона звільнили з посади

Про нових кандидатів на вакантне місце наразі невідомо

Гендиректора ОГТСУ Макогона звільнили з посади
Фото: zn.ua

Що сталося. АТ «Магістральні газопроводи України» звільнило генерального директора Оператора газотранспортної системи України (ОГТСУ) Сергія Макогона з посади.

Джерело. Про це повідомив Макогон.

Деталі. Колишній очільник підприємства зазначив, що дізнався про звільнення у відпустці. За його словами, голосування за припинення його повноважень відбулося 16 вересня. Відповідне рішення опублікували на сайті АТ 19 вересня.

Макогон зазначив, що йому невідомі офіційні причини звільнення. Утім він припустив, що такий хід – це остання спроба заблокувати реформу про управління ОГТСУ та провести «своїх людей» у керівництво компанії без прозорого конкурсу.

«Особливо цинічно це виглядає після того, як Європейський Союз, Секретаріат Енергетичного Співтовариства та Світовий Банк підтримали реформу корпоративного управління ОГТСУ, яка передбачає створення нової наглядової ради, обрання нею нового складу правління через прозорий конкурс та ліквідацію МГУ», – пояснив Макогон.

Ексголова додав, що ці події відбуваються за неформальної підтримки Мінекономіки, яке напередодні пропонувало свого кандидата на місце гендиректора оператора. На думку Макогона, це рішення ставить під загрозу енергетичну безпеку країни.

Бекграунд. Нагадаємо, Сергій Макогон очолював ОГТСУ з травня 2019 року. Ще за його правління, у травні цього року, Україна збільшила видобуток природного газу на 6%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло