Польща відкрила канал через Віслинську косу, що зробило її незалежною від росії

Польща відкрила канал через Віслинську косу, що зробило її незалежною від росії

Досі вихід у море з ельблонзького порту був можливим лише з російського дозволу

Польща відкрила канал через Віслинську косу, що зробило її незалежною від росії
фото DR

На Віслинській косі на півночі Польщі відкрили судноплавний канал, який з’єднує Віслинську затоку з Гданською затокою.

Починаючи з неділі, 18 вересня, канал став загальнодоступним для плавучих засобів. Уперше в історії вони можуть заходити у Віслинську затоку, обминаючи російську прибережну зону.

Джерело. Про це повідомляє Польське радіо.

Шлюз каналу символічно запустив віцеміністр інфраструктури Марек Грубарчик.

«Шановне панство, як міністр, відповідальний за реалізацію цього завдання, маю честь оголосити, що водний шлях, який з’єднує Віслинську затоку з Балтійським морем, відсьогодні відкрито», – сказав віце-міністр.

Глава польського уряду Матеуш Моравецький сказав, що Балтійське море є великим шансом для Польщі. «Судноплавний канал через Віслинську косу – підтвердження свободи, підтвердження впливу, підтвердження прагнення до Польщі сильної, незалежної і суверенної», – сказав прем’єр-міністр.

Відкриття каналу означає, що завершено перший етап перекопування Віслинської коси. У планах ще поглиблення Віслинської затоки та річки Ельблонг разом із шляхом до порту. Вся інвестиція має бути передана в експлуатацію наступного року.

Завдяки прокладенню нового водного шляху Польща зможе вільно використовувати порт в Ельблонгу, і стане незалежною від російської сторони. Досі вихід у море з ельблонзького порту був можливим лише з російського дозволу територіальними водами рф.

Бекграунд. Нагадаємо, три роки тому повідомлялося, що Польща починає будівництво судноплавного каналу в обхід росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло