Польський ORLEN зацікавився розширенням співпраці з українськими компаніями й на інші галузі енергетики

Польський ORLEN зацікавився розширенням співпраці з українськими компаніями й на інші галузі енергетики

Галущенко та Москва обговорили підготовку до осінньо-зимового періоду і шляхи протидії російському енергетичному тероризму

Польський ORLEN зацікавився розширенням співпраці з українськими компаніями й на інші галузі енергетики
Фото: INTELLINEWS.COM

Що сталося. Нафтовий концерн ORLEN зацікавлений у розширенні співпраці з українськими компаніями й на інші галузі енергетики.

Джерело. Про це йдеться на сайті Міністерства енергетики.

Деталі. Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустрічі з міністеркою клімату та навколишнього середовища Польщі Анною Москвою, а також головою правління польського нафтового концерну ORLEN Даніелем Обайтеком.

З керівником концерну ORLEN обговорювали посилення співпраці в нафтогазовій сфері, зокрема низку проєктів, готових до втілення. Обайтек висловив високу зацікавленість ORLEN у розширенні співпраці з українськими компаніями.

Також сторони торкнулися питань:

  • протидії російському енергетичному шантажу європейських країн напередодні зими та на тлі продовження росією війни в Україні;
  • необхідності якнайшвидшої демілітаризації та деокупації Запорізької АЕС;
  • впровадження санкцій проти російської ядерної галузі;
  • посилення співпраці в галузі електроенергетики, зокрема щодо розвитку пропускної спроможності для експорту української електроенергії до країн ЄС та якнайшвидшої розбудову енергетичної інфраструктури між двома країнами.

Галущенко поінформував колегу про рішення української влади відкрити квоту на експорт вугілля до Польщі в обсязі 100 000 тонн. 

Польська сторона подякувала за це «важливе політичне рішення», зазначивши, що в умовах російського енергетичного шантажу вугільна галузь «набула додаткової ваги».

Бекграунд. Нагадаємо, що Україна може відкрити квоти на експорт вугілля до Польщі та мобілізувати кілька мільйонів тонн палива, доставивши його залізницею.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло