“Є лише один спосіб припинити війну росії в Україні”: Столтенберг прокоментував російську мобілізацію

“Є лише один спосіб припинити війну росії в Україні”: Столтенберг прокоментував російську мобілізацію

Зберігаємо спокій і продовжуємо надавати підтримку Україні, сказав генсек НАТО

“Є лише один спосіб припинити війну росії в Україні”: Столтенберг прокоментував російську мобілізацію
фото Shutterstock

Оголошена путіним мобілізація тисяч людей для війни в Україні призведе до ескалації конфлікту, а погроза путіна застосувати ядерну зброю є «небезпечною та безрозсудною риторикою», заявив у середу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Джерело. Про це він сказав в інтерв'ю Reuters.

Перша мобілізація в росії з часів Другої світової війни не стала сюрпризом, але вона призведе до ескалації конфлікту.

«Ми постараємося, щоб у москві розуміли, як саме ми реагуватимемо. Звичайно, це залежить від того, в якій ситуації та яку зброю вони можуть застосувати. Найголовніше – не допустити цього і саме тому ми так чітко говорили з росією про безпрецедентні наслідки», – сказав Столтенберг, маючи на увазі будь-яке застосування росією ядерної зброї.

Столтенберг заявив, що НАТО «не займатиметься такою ж безрозсудною і небезпечною ядерною риторикою, як президент путін», оскільки альянс, що складається з 30 країн, не прагне конфронтації з росією, а прагне захистити Україну та запобігти ескалації конфлікту.

Нагадаємо, що російський президент заявив, що «при загрозі своїй територіальній цілісності росія використовує всі наявні засоби, це не блеф».

«Ця мова – ескалація, але вона при цьому не є сюрпризом, – сказав Столтенберг про заяви путіна. – Тож ми були готові. Ми збережемо спокій та продовжимо надавати підтримку Україні. Виступ президента путіна показує, що війна йде не за планами президента путіна. Він припустився великого прорахунку».

«Важко ухвалити рішення у короткостроковій перспективі, поки росія не визнає, що Україна є суверенною, незалежною державою, – сказав Столтенберг. – Тому я боюсь, що єдиний спосіб закінчити цю війну – це довести, що президент путін не переможе на полі бою. Коли він зрозуміє це, він має сісти за стіл переговорів та укласти розумну угоду з Україною».

Столтенберг наголосив, що члени альянсу надали безпрецедентну підтримку Україні і що тепер союзникам НАТО необхідно поповнити свої запаси зброї та іншого військового спорядження.

Бекграунд. Нагадаємо, держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що останні путінські рішення – демонстрація слабкості: «Це ознака російського провалу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло