“Ознака російського провалу”: світові лідери відреагували на оголошення в росії мобілізації
Порушення путіним власних обіцянок є ознакою того, що вторгнення провалилося

Світові лідери в путінському рішенні щодо мобілізації російського населення на війну з Україною побачили ознаки слабкості й паніки.
Джерело: добірку висловлювань глав держав, урядів та організацій наводить RFI.
Влада Китаю, яка досі займала нейтральну позицію, після сьогоднішнього виступу путіна закликала до «припинення вогню шляхом діалогу».
«Ми закликаємо зацікавлені сторони встановити припинення вогню шляхом діалогу та консультацій і якнайшвидше знайти рішення, яке враховує законні інтереси безпеки всіх сторін», – заявив на прес-конференції офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь.
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що наміри путіна провести «референдуми» на окупованих українських територіях та масову мобілізацію громадян росії, про які було оголошено під час проведення Генеральної Асамблеї ООН, показує його «повну зневагу» до ООН та її головних принципів. Держсекретар наголосив, що причини чергової путінської ескалації можна пояснити:
«Ми бачили останніми тижнями значні успіхи України у відвоюванні своєї землі, захопленої російськими військами з моменту початку агресії, з 24 лютого. (...) Росія сама бачить серйозні поразки на полі бою, і навіть деякі з її найближчих партнерів явно висловлюють глибоке занепокоєння тим, що робить росія, і наслідками, які це має для країн у всьому світі», – сказав Блінкен, маючи на увазі, ймовірно, «сигнали» надіслані путіну лідерами Китаю та Індії під час саміту ШОС минулого тижня.
Блінкен заявив, що останні путінські рішення – демонстрація слабкості: «Це ознака російського провалу».
Глава Держдепу підкреслив, що США, безумовно, ніколи не визнають жодних «референдумів» на окупованих територіях України, і закликав до того, щоб інші країни також чітко заявили про це.
“Порушення президентом путіним своїх обіцянок не мобілізувати своє населення і незаконна анексія частини України є визнанням того, що це вторгнення провалилося”, – йдеться у заяві міністра оборони Великої Британії Бена Уоллеса.
“Він (путін) та його міністр оборони відправили на смерть десятки тисяч своїх громадян, погано оснащених та погано підготовлених. Жодні погрози та пропаганда не можуть приховати того факту, що Україна виграє цю війну, міжнародна спільнота об'єднується, а росія стає всесвітнім ізгоєм».
Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала закликав партнерів по ЄС продовжувати надавати підтримку Україні:
«Часткова мобілізація, оголошена путіним, є спробою подальшої ескалації війни, розв'язаної росією та ще одним доказом того, що росія є агресором. (...) Необхідно допомогти Україні, і в наших же інтересах ми маємо продовжувати це робити».
Прем'єр Польщі Матеуш Моравецький, у свою чергу, попросив європейців посилити цю підтримку, наголосивши, що путін хоче «знищити Україну».
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте побачив за прийнятими в Кремлі рішеннями панічні настрої.
«Мобілізація, заклики до референдуму – це ознаки паніки. Його риторика про ядерну зброю – те, що ми чули багато разів раніше, і це нас не чіпає.
Усе це частина відомої нам риторики. Я порадив би зберігати спокій», – сказав глава нідерландського уряду.
Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас, коментуючи псевдореферендуми, що організуються росією, і рішення оголосити мобілізацію, сказала: «Промова президента путіна була спрямована на те, щоб налякати міжнародну спільноту. Щодо ядерних погроз, то їхня мета та сама, що й досі – нагнітання страху (...). Кремль шантажує міжнародну спільноту і хоче налякати нас та переконати припинити допомогу Україні. Але Європа не втомиться».
Підвищення путіним «ставок» – це «ознака його розгубленості», і ЄС відреагує на це, заявив речник Євросоюзу з питань зовнішньої та безпекової політики Пітер Стано:
«Це ще раз показує, що путін не хоче миру (…) Єдине, в чому він зацікавлений – це продовження руйнівної війни в Україні».
«Не дивно, що росія обрала Міжнародний день миру для ескалації своєї невиправданої війни. Україні потрібен мир на її власних умовах, які поважають суверенітет та територіальну цілісність. Євросоюз продовжує підтримувати Україну у справі досягнення перемоги у війні, оскільки Україна бореться ще й за наш мир», – написав голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.
Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Bild заявив: «Йому (путіну) потрібна багатомільйонна армія, яка прийшла до нас. Тому що він бачить, що більшість тих, хто до нас приходить, просто тікають».
Висновок Зеленського похмурий: путін «хоче втопити Україну в крові, але й у крові своїх власних солдатів».
Зеленський звернувся безпосередньо до Німеччини і попросив більшої військової підтримки: насамперед поставок знаменитих німецьких танків (Leopard), бо “бронетехніка – це питання виживання наших солдатів”.
Бекграунд. Нагадаємо, Зеленський прокоментував погрози путіна застосувати ядерну зброю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].