Мобілізованим росіянам «світить» втрата робочого місця, підтвердили в Міноборони рф

Мобілізованим росіянам «світить» втрата робочого місця, підтвердили в Міноборони рф

Після призову вони перейдуть на службу до армії за контрактом

Мобілізованим росіянам 	«світить» втрата робочого місця, підтвердили в Міноборони рф
фото DR

Росіяни, які будуть призвані на службу в рамках часткової мобілізації, можуть втратити свої робочі місця.

Джерело. Про це повідомили у Міноборони рф у відповідь на запитання журналіста Олексія Венедиктова, пише The Moscow Times.

Журналіст поцікавився, чи можуть роботодавці розірвати трудовий договір з незалежних від них причин, якщо співробітника призвали на військову службу по мобілізації.

«Так, все вірно. Підставою для розірвання трудового договору буде та сама повістка з військкомату. Згідно з п. 2 указу президента, громадяни після призову переходять на службу до лав Збройних сил рф за контрактом», – відповіли в Міноборони рф.

Професор Фінансового університету при уряді Олександр Сафонов розповів, що при частковій мобілізації діє той самий порядок, як і при призові працівника на військову службу. «Згідно з Трудовим кодексом, при мобілізації співробітника роботодавець зобов'язаний його повністю розрахувати, тобто виплатити зарплату та компенсацію за невикористану відпустку. При цьому, на період виконання військового обов'язку за працівником зберігається його робоче місце», – уточнив експерт.

Щодо останнього пункту, “Роструд” раніше зазначав, що такого обов'язку у роботодавця немає. У статті 6 Федерального закону «Про військовий обов'язок та військову службу» йдеться про збереження робочого місця та середнього заробітку на час заходів, що проводяться безпосередньо перед вступом на військову службу за контрактом, а не на період самої служби.

У прокуратурі також зазначали, що Трудовий кодекс не передбачає збереження робочого місця на час служби в армії. Роботодавець повинен лише виплатити співробітнику вихідну допомогу у вигляді двотижневого середнього заробітку.

Бекграунд. Нагадаємо, сина путінського прес-секретаря Пєскова викликали у військкомат, зателефонувавши йому в прямому ефірі, але він сказав, що вирішуватиме це питання «на іншому рівні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло