Мобілізація в росії не заважатиме Україні деокупувати більшість територій до зими – ISW

Мобілізація в росії не заважатиме Україні деокупувати більшість територій до зими – ISW

Резервісти не створюватимуть значної бойової сили росії найближчі місяці

This material is also available in English
Мобілізація в росії не заважатиме Україні деокупувати більшість територій до зими – ISW
Фото: Defense Express

Що сталося. «Часткова мобілізація» в росії не позбавить Україну можливості звільнити більшість окупованих територій до настання зими.

Джерело. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Деталі. На думку аналітиків, наказ путіна мобілізувати частину «підготовленого» резерву росії, що пройшли строкову службу, не створюватиме значної бойової сили росії протягом місяців. Резервістів вистачить лише на те, щоб підтримувати нинішній рівень російської військової сили шляхом компенсації втрат солдатів.

Процес мобілізації відбуватиметься поетапно, отже без раптового притоку російських військ, який би міг різко змінити хід війни. Крім того, армія рф, ймовірно, викликала найбільш досвідчені резерви під час передвоєнної мобілізації. Це свідчить про те, що наразі залучать менш боєздатних бійців.

У ISW зазначили, що російські резерви погано навчені й не проходять підвищення кваліфікації після завершення терміну призову. Обов'язкова військова служба триває всього один рік, що не дає призовникам достатньо часу, щоб навчитися бути солдатами.

«Відсутність перепідготовки після цього початкового періоду прискорює деградацію набутих солдатських навичок з часом. Шойгу говорив про намір призвати резервістів з «бойовим досвідом», але дуже мало російських резервістів, крім тих, які зараз служать в Україні, мають бойовий досвід», – зазначили аналітики.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в росії оголосили часткову мобілізацію. Командування запланувало призвати 300 000 резервістів, утім росіяни почали тікати з москви до Єревана та Стамбула.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло