Лаврова розкритикували в Раді безпеки ООН через те, що той втік одразу після свого виступу

Лаврова розкритикували в Раді безпеки ООН через те, що той втік одразу після свого виступу

Це ознака слабкості й ізоляції росії, вважає представник США

Лаврова розкритикували в Раді безпеки ООН через те, що той втік одразу після свого виступу
фото DR

Міністр закордонних справ росії Сергєй Лавров звинуватив Україну у війні в тому, що вона спровокувала війну. Виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН щодо України, Лавров заявив, що українські війська здійснили «незаконні» напади на «мирних громадян Донбасу».

Бекграунд. Про це пише CNN.

Він також звинуватив президента України Володимира Зеленського та «київський режим» у «расистській» та «антиросійській» агресії.

Лавров стверджував, що Зеленський зробив «русофобські» коментарі в серпневому інтерв’ю і що вони спонукали людей, які проживають на окупованих росією територіях України, провести референдуми щодо приєднання до росії.

«Я вважаю, що ті рішення, які прийняті цілим рядом регіонів України про проведення референдумів, є результатом його (Зеленського) коментарів», – сказав Лавров.

Лавров також засудив «цинічний» спосіб, у який західні країни постачають зброю в Україну, і сказав, що «така політика означає пряме втягування Заходу в конфлікт і робить їх стороною конфлікту».

У своїй промові Лавров заявив, що Захід насамперед мотивований постачати зброю Україні, щоб «затягнути бойові дії якомога довше, незважаючи на жертви і руйнування, щоб виснажити і послабити росію».

Крім того, він поставив під сумнів легітимність Міжнародного кримінального суду. «У нас немає довіри до роботи цього органу», – сказав він.

«Все, що я сьогодні сказав, лише підтверджує те, що рішення про проведення «військової операції» було неминучим», – додав Лавров.

Представник США розкритикував Лаврова за короткочасне перебування під час засідання РБ ООН щодо України та пропустив критику росії з боку західних дипломатів.

«Лавров, мабуть, не міг винести чітких і неодноразово повторюваних повідомлень про засудження війни росії проти України. Він увійшов до зали безпосередньо перед своїм виступом і відразу після нього пішов», – сказав американський чиновник.

Посадовець сказав, що це ознака слабкості росії.

«Це ще одна ознака слабкості та свідчення того факту, що росіяни визнають, що вони все більше ізольовані на світовій арені», – сказав він.

CNN звернувся до російських офіційних осіб за поясненням, чому Лавров був у залі лише для свого власного виступу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло