В росії повістки отримують працівники авіакомпаній - через це можуть зупинитися польоти

В росії повістки отримують працівники авіакомпаній - через це можуть зупинитися польоти

Мобілізація загрожує не лише пілотам та диспетчерам, а й технічним та ІТ-фахівцям

В росії повістки отримують працівники авіакомпаній - через це можуть зупинитися польоти
фото DR

Після оголошення в росії про мобілізацію повістки у військкомати отримали співробітники щонайменше п'яти російських авіакомпаній, у тому числі «Аерофлоту», та понад десять аеропортів.

Джерело. Про це пише «Коммерсант».

Деталі. Профспілка авіадиспетчерів просить прем'єр-міністра Михайла Мішустіна не мобілізувати диспетчерів – кілька десятків із них уже отримали повістки.

У багатьох галузях кажуть, що мобілізація може призвести до катастрофічних наслідків. Одна з перших галузей – авіація. Президент профспілки льотного складу росії (понад 20 тисяч осіб) Мирослав Бойчук каже, що організація вже готує звернення до голови Мінтрансу рф Віталія Савельєва.

За оцінками джерел, потенційно мобілізувати можуть 50-80% співробітників авіації. Більшість пілотів в авіакомпаніях – офіцери запасу, які пройшли навчання на військових кафедрах льотних училищ, або служили в армії.

Близьке до «Аерофлоту» джерело каже, що кількість «потенційних призовників» у компанії та її «дочках» оцінюється в половину штату.

Найбільше в авіакомпаніях побоюються, що призовуть не лише пілотів, а ще й технічних фахівців, ІТ-фахівців та співробітників комерційних підрозділів. Вилучення одного чи кількох фахівців може загальмувати чи паралізувати всю роботу.

«Авіаційні інженери та айтішники – це дуже специфічні спеціальності, їх мало, і кожен на вагу золота», – кажуть джерела.

Бекграунд. Між тим стало відомо, що мобілізація в росії має пройти в три хвилі, а в російських військкоматах обіцяють, що “ніхто не сховається”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло