Президент Євроради запропонував виключити росію з Радбезу ООН
Використання права вето має бути винятком, а зараз це стало правилом,

Що сталося. Початок неспровокованої й невиправданої війни проти іншої держави має призводити до автоматичного призупинення членства країни-агресорки в Раді безпеки ООН.
Джерело. Про це сказав президент Євроради Шарль Мішель під час виступу на Генасамблеї ООН.
Деталі. За словами політика, використання права вето має бути винятком, а зараз це стало правилом, «і це потрібно терміново змінювати».
П'ять постійних членів Ради Безпеки ООН: Китай, США, Франція, Британія і Росія – мають право вето на резолюції.
Мішель згадав про відвідування Бородянки Київської області та розповів, що бачив жах війни в очах дітей і чув історії про зґвалтування російськими окупантами жінок, тортури та братські могили.
Бекграунд. Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні на Генеральній Асамблеї ООН закликав міжнародне співтовариство блокувати торгівлю та всі відносини з рф, а також забрати в неї можливості ухвалення рішень у міжнародних організаціях, як-от ООН.
Більше про те, які історичні заяви зробили учасники Тижня високого рівня 20–26 вересня в Нью-Йорку – у матеріалі Mind «Головні меседжі Генеральної Асамблеї ООН».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].