Bloomberg: мобілізація вдарить по слабких місцях російської економіки

Bloomberg: мобілізація вдарить по слабких місцях російської економіки

Нестача робочої сили веде до падінн ВВП та зростання інфляції

Bloomberg: мобілізація вдарить по слабких місцях російської економіки
фото DR

«Часткова» мобілізація, оголошена 21 вересня російським диктатором владіміром путіним, завдасть удару відразу по двох слабких місцях російської економіки, вважають експерти, опитані Bloomberg.

Деталі. Наказ про мобілізацію забере з роботи кожного сотого працівника, повідомляє агентство. Знайти заміну їм буде непросто: безробіття в країні знаходиться на рекордно низькому рівні, що означає невелику кількість вільних фахівців. Ситуація ускладнюється і від'їздом росіян, які тікають від мобілізації.

Мобілізація, ймовірно, скоротить прибутки росіян, залишивши сім'ї деяких призовників без грошей.

Скорочення доходів населення та нестача робочої сили погіршать падіння ВВП і підштовхнуть інфляцію, уточнює агентство.

«Мобілізація завдала сильного удару по споживчому настрою. Ми побачимо відмову від непотрібних покупок та сильне падіння попиту», – розповідають економісти. За їх прогнозами, через це ВВП впаде ще близько на 0,5%.

Негативні тенденції збережуться протягом наступних п'яти років, вважають експерти.

При цьому зростання кількості вбитих і поранених скоротить і так невелику групу росіян працездатного віку. Однак найбільшу загрозу несе не мобілізація, а пов'язаний з нею витік мозку. «Люди, які їдуть, як правило, більш заможні, освічені. Із порожнім гаманцем не втечеш», – пояснює експерт.

Оголошена путіним «часткова» мобілізація виявилася «частковою» лише на словах. У деяких компаніях призову підлягають набагато більше обіцяного Шойгу 1%.

«Агентство» знайшло підприємство, на якому повістки отримали понад 100 осіб із 600 співробітників.

Судячи з публікацій у ЗМІ, під першу хвилю мобілізації часто потрапляють і ті, хто не підходить для служби: пенсіонери, люди з серйозними захворюваннями, ті, хто не має бойового досвіду, і навіть ті, хто не служив в армії.

Бекграунд. Між тим, українська розвідка повідомила, що мобілізовані громадяни рф масово звертаються на гарячу лінію для здачі в полон.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло