США закликали своїх громадян терміново виїхати з росії

США закликали своїх громадян терміново виїхати з росії

Вони побоюються, що ті можуть стати заручниками російської влади

США закликали своїх громадян терміново виїхати з росії
фото DR

Посольство США у москві рекомендує американським громадянам негайно залишити росію. Подальші дії влади росії після «референдумів» в окупованих частинах України очікуються наступного тижня, а днями Кремль заявляв, що «ніяких рішень» про закриття кордонів і військове становище поки не прийнято.

Джерело. Про це пише ВВС.

Деталі. «Громадянам США не слід відвідувати росію. Тим, хто проживає у країні або подорожує росією, слід негайно залишити росію, поки залишаються обмежені можливості для комерційних поїздок», – йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті посольства.

24 січня, рівно за місяць до початку російського вторгнення, США закликали американців відмовитися від поїздок в Україну через загрозу воєнних дій росії, а також наказали залишити країну членам сімей дипломатів.

21 вересня російський уряд почав мобілізацію громадян до збройних сил для підтримки вторгнення в Україну, нагадує зараз американська дипмісія. Там побоюються, що росія може відмовити у визнанні громадянства США особам із подвійним громадянством і перешкодити їхньому виїзду з росії – більше того, призвати осіб із подвійним громадянством на військову службу.

Вже зараз можливість вилетіти з росії обмежена, але поїздки на автомобілі та автобусі, як і раніше, доступні.

Американські дипломати не виключили, що умови, включаючи транспортні можливості, можуть «раптово стати ще більш обмеженими».

«Якщо ви хочете виїхати з росії, вам слід якнайшвидше вжити самостійних заходів. Посольство США має серйозні обмеження щодо надання допомоги громадянам США», – попередила дипмісія.

Бекграунд. Напередодні залишити російську територію своїх громадян закликали Болгарія, Польща та Естонія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло