НАТО визнає вибухи на «Північних потоках» диверсією

НАТО визнає вибухи на «Північних потоках» диверсією

Утім наразі альянс не назвав винуватців

НАТО визнає вибухи на 	«Північних потоках» диверсією
Фото: НАТО

Що сталося. НАТО визнає вибухи на «Північних потоках» диверсією, утім винуватців витоків не назвали.

Джерело. Про це йдеться у заяві організації.

Деталі. «Пошкодження трубопроводів у міжнародних водах Балтійського моря викликає глибоке занепокоєння. Уся наявна на цей момент інформація вказує на те, що це є наслідком свідомих, необережних та безвідповідальних диверсійних дій», – наголосили в альянсі.

Зазначається, що витоки створили ризики для судноплавства та завдали значної шкоди навколишньому середовищу. Тож у НАТО заявили про підтримку розслідування, що встановить походження збитків.

«Ми взяли на себе зобов’язання готуватися до примусового використання енергії та інших гібридних тактик державними та недержавними суб’єктами, стримувати та захищатися від них. Будь-який навмисний напад на критично важливу інфраструктуру членів альянсу зустріне єдину та рішучу відповідь», – повідомили наостанок.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що верховний представник ЄС Жозеп Боррель прокоментував інцидент на «Північних потоках». Він також підтвердив, що витоки є результатом навмисних дій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло