«ЕКУ» з 1 жовтня розпочне експорт електроенергії до Польщі

«ЕКУ» з 1 жовтня розпочне експорт електроенергії до Польщі

Енерготрейдер отримав право постачати 50% запропонованого на аукціоні обсягу експорту

This material is also available in English
«ЕКУ» з 1 жовтня розпочне експорт електроенергії до Польщі
Фото: Getty Images

Що сталося. АТ «Енергетична компанія України» («ЕКУ») з 1 жовтня розпочне експорт електроенергії до Польщі.

Джерело. Про це йдеться в пресрелізі товариства.

Деталі. Державний енерготрейдер за результатами аукціону від НЕК «Укренерго» отримав право постачати 50% запропонованого обсягу експорту. Генеральний директор «ЕКУ» Віталія Бутенка назвав це подвійною перемогою для держави.

«По-перше, останніми роками державні компанії не експортували електроенергію до Польщі і тепер держава знов буде заробляти там, де раніше заробляли лише приватні компанії. По-друге, успішний вихід АТ «ЕКУ» припинив домінування одного приватного гравця на цьому експортному напрямі, що збільшило доходи ще однієї державної компанії», – зазначив він.

У пресслужбі наголосили, що за один день «Укренерго» отримав майже 35% від всього, що заробив на польському напрямі за попередні п'ять місяців. Наразі «ЕКУ» також бере участь у щоденних аукціонах щодо експорту в Румунію та Словаччину.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна отримала майже 2 млрд грн від продажу електроенергії до Європи за неповні два місяці. Перетин на третій тиждень серпня обійшовся експортерам у 477,3 млн грн, що на 65% більше, ніж за попередній тиждень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло