Перші вантажі у рамках «митного безвізу» з ЄС вже прямують з України

Перші вантажі у рамках «митного безвізу» з ЄС вже прямують з України

Першою країною, з якої було відправлено вантаж для доставки в Україну, стала Німеччина

Перші вантажі у рамках 	«митного безвізу» з ЄС вже прямують з України
Фото: flickr.com

Що сталося. Конвенція про процедуру спільного транзиту (CCTP) або так званий «митний безвіз» для України запрацював: в країну та з неї вже прямують вантажі в рамках такої процедури.

Джерело. Про це повідомило Міністерство фінансів.

Деталі. «Сьогодні, 1 жовтня, для України набули чинності і для бізнесу відкрилася можливість міжнародного переміщення товарів із 35 іншими країнами-учасниками за одним транзитним документом», – йдеться у пресрелізі.

Мінфін уточнив, що першою країною, з якої було відправлено вантаж для доставки в Україну під процедурою спільного транзиту, стала Німеччина: українські митники вже бачать транзитну декларацію Т1 в електронній транзитній системі NCTS та очікують на прибуття вантажівки.

В Україні також було оформлено першу транзитну декларацію на виїзд із країни: по ній вантаж зараз прямує через Польщу до Німеччини.

Наразі в системі також очікують прибуття товарів до митниці відправлення та інших декларацій, за якими товари будуть поміщені під процедуру спільного транзиту та доставлені до митниць призначення на території країн-учасниць Конвенції, йдеться у повідомленні.

Мінфін нагадав, що відповідно до «митного безвізу» для доставки вантажів з однієї країни до іншої подається єдиний транзитний документ: від митниці відправлення до митниці призначення. Це прискорює проходження митних формальностей на кордоні та скорочує відповідні витрати для підприємств.

Бекграунд. Нагадаємо: визначено перелік окремих товарів, переміщення яких митною територією України в період дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення здійснюватиметься без надання митним органам забезпечення сплати митних платежів. Формування такого переліку відбувалося з урахуванням необхідності товарів для обороноздатності країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло