Нобелівську премію з фізики вручено трьом вченим за дослідження в галузі квантової механіки

Нобелівську премію з фізики вручено трьом вченим за дослідження в галузі квантової механіки

Нобелівський тиждень традиційно проходить у Стокгольмі на початку жовтня

Нобелівську премію з фізики вручено трьом вченим за дослідження в галузі квантової механіки
@NobelPrize

Нобелівську премію з фізики присуджено французу Алену Аспету, американцю Джону Клаузеру та австрійцю Антону Цайлінгеру за дослідження в галузі квантової механіки.

Премію вручили «за експерименти із заплутаними фотонами, відкриття порушення нерівностей Белла та новаторство у квантовій інформатиці».

У 2021 році премію з фізики також розділили троє вчених – Сюкуро Манабе, Клаус Хассельман та Джорджо Парізі – за проривні відкриття в розумінні комплексних фізичних систем і моделювання клімату Землі.

Так званий Нобелівський тиждень традиційно проходить у Стокгольмі на початку жовтня. Премія з фізики – друга з тих, що вручаються.

Потім ідуть вручення в галузі фізики, хімії, літератури, і наприкінці тижня оголошується лауреат Нобелівської премії миру, ним може стати не лише фізична особа, а й цілі організації. Це єдина премія, яка присуджується не Шведською, а Норвезькою Академією наук.

Крім того, з 1969 року з ініціативи Банку Швеції присуджується щорічна премія з економіки пам'яті Альфреда Нобеля, хоча в його заповіті ця категорія спочатку не була прописана.

Фізика була першою галуззю науки, згаданою в заповіті Альфреда Нобеля.

Бекграунд. Нагадаємо: Нобелівську премію в галузі медицини та фізіології вручили шведському генетику Сванте Паабо за дослідження геномів вимерлих гомінідів та еволюції людини. Він розшифрував геном неандертальця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло