Україна та Північна Македонія розширюють зону вільної торгівлі

Україна та Північна Македонія розширюють зону вільної торгівлі

Угода сприятиме зменшенню цін на македонські товари, а також лібералізує аграрні тарифи

Україна та Північна Македонія розширюють зону вільної торгівлі

Що сталося. Україна та Північна Македонія домовилися про розширення зони вільної торгівлі.

Джерело. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Деталі. Він зустрівся з прем’єр-міністром Північної Македонії Дімітаром Ковачевськи в межах візиту в Чехію для участі у першій сесії Європейської політичної спільноти.

Під час зустрічі був підписаний оновлений додаток до Угоди про вільну торгівлю, що інтегрує ринки України та Північної Македонії з ринками ЄС, Туреччини, Молдови, Грузії, Норвегії, Швейцарії та Ізраїлю через спільну систему правил походження ПанЄвроМед.

«Угода сприятиме зменшенню цін на македонські товари, які є сировиною для переробних підприємств. Це є головною перевагою для промисловості України. Адже тепер українські виробники можуть використовувати компоненти, вироблені в Північній Македонії, для продукції, яка продаватиметься в ЄС», – йдеться в повідомленні.

Шмигаль додав, що крім того, угода лібералізує аграрні тарифи. Україна отримає доступ на ринок продукції тваринного походження та готової продукції, що сприятиме нарощуванню експорту українських сільгосптоварів.

Бекграунд. Нагадаємо, що Євросоюз скасував усі мита на українські товари до червня 2023 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло