Рада погодила законопроєкт щодо виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану

Рада погодила законопроєкт щодо виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану

Підтримали рішення 254 народних депутати

Рада погодила законопроєкт щодо виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану
Фото: Getty Images

Що сталося. Верховна Рада погодила законопроєкт щодо виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану.

Джерело. Про це повідомив нардеп від партії «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко.

Деталі. За ухвалення рішення проголосували 254 депутати. Законопроєкт передбачає, що Мінфін отримає право брати участь у виведенні з ринку системно важливого банку через певні підстави, які з'явилися під час воєнного стану.

Націоналізація системно важливого банку відбуватиметься через процедуру віднесення до категорії неплатоспроможних і не потребуватиме докапіталізації з боку держави – продаж банку за 1 грн буде проводитись незалежно від фактичного розміру регулятивного капіталу банку на день прийняття НБУ відповідного рішення.

У проєкті зазначається, що Фонд не здійснюватиме зміну розміру статутного капіталу неплатоспроможного системно важливого банку, деномінацію акцій такого банку, у тому числі не буде проводити обміну грошових зобов’язань банку на акції додаткової емісії.

Зокрема, замість обміну вкладів на акції з наступним їх викупом держава запроваджує припинення зобов’язань банку перед контролерами та власниками істотної участі у такому банку, а також підсанкційними особами з наступним зарахуванням коштів за цими зобов'язаннями у дохід банку (також збільшується капітал банку).

Крім того, відшкодування вартості акцій акціонерам (у разі її перевищення 1 грн за висновком аудиторської компанії) буде можливим тільки після компенсації збитків державі Україна від рф і виключно за рахунок таких коштів.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що у ВР зареєстрували проєкт про виведення з ринку системно важливих банків в умовах воєнного стану. Установи виводитимуть на підставах, які настали під час агресії рф проти України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло