Шевченко заявив про політичний тиск на посаді голови Нацбанку

Шевченко заявив про політичний тиск на посаді голови Нацбанку

Оголошення підозри ексголові НБУ антикорупційними органами було для нього неочікуваним

Шевченко заявив про політичний тиск на посаді голови Нацбанку
Фото: kirillshevchenko.com

Що сталося. Кирило Шевченко розповів про ще одну причину своєї відставки з посади голови Національного банку. Він заявив про дворічний політичний тиск, який зумовив серйозне погіршення проблем зі здоров’ям.

Джерело. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Деталі. «Я не був зручним Головою Національного банку», – заявляє він.

Шевченко розповів, що оголошення йому підозри антикорупційними органами було неочікуваним: «Я дізнався про неї зі ЗМІ, перебуваючи за кордоном на лікуванні».

«Офіційно заявляю: озвучені правоохоронцями “виявлені факти” є результатом передчасних висновків, зроблених на основі поспішних та недоведених суджень. Я готовий відповідати за кожен свій підпис! Оскільки кожна угода, укладена Укргазбанком за мого керівництва, була на 100% ринковою», – запевняє він.

Шевченко зазначив, що за період його керівництва «Укргазбанк» успішно проходив стрес-тестування НБУ і досяг зростання чистих активів на 98 млрд грн (майже в 6 разів), збільшення на 53 млрд грн (в 4 рази) кредитно-інвестиційного портфеля, на 91 млрд грн – портфелю коштів  клієнтів, щороку демонстрував позитивний фінансовий результат (за 2019 рік прибуток банку склав 1,3 млрд грн).

За його словами, усі фінансові операції АБ «Укргазбанку» підтверджені forensic, який спільно робили Baker Tilly International і Deloitte Touche Tohmatsu, а також окремим діагностичним обстеженням PwC. До того ж «Укргазбанк» перевірявся як державний банк Державною аудиторською службою. За результатом усіх цих перевірок не було знайдено порушень. 

«Я вважаю проявом політичного переслідування та зведення рахунків реанімацію саме зараз кримінальної справи, якій уже 3,5 роки і весь цей час вона так і не розслідувалась. Проте сам факт справи періодично використовувався для репутаційних атак на мене. У такий спосіб мене намагалися – але безрезультативно, – схилити до рішень, які я вважаю шкідливими для фінансової стабільності держави та загрозою для інституційної незалежності НБУ», – розповів Шевченко.

Бекграунд. Нагадаємо: Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро викрили протиправну діяльність службових осіб державного АБ «Укргазбанк». Про підозру повідомили п'ятьом основним фігурантам злочину, серед яких ексголова НБУ Кирило Шевченко.

Раніше Mind писав, що неформальною причиною рішення, ухваленого Шевченком, може бути тривале протистояння НБУ з Мінфіном щодо ставок за ОВДП, а також бажання ОП змінити голову НБУ на ближчу та зрозумілу собі персону. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло