ВВП України впав на 30% за 9 місяців
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

ВВП України впав на 30% за 9 місяців

Утім Мінекономіки спостерігає покращення транспортних перевезень та експорту агропродукції

This material is also available in English
ВВП України впав на 30% за 9 місяців
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Показник ВВП України впав на 30% за 9 місяців поточного року.

Джерело. Про це повідомляє Мінекономіки.

Деталі. Падіння ВВП за вересень оцінюють у межах 35%, як і в серпні. Натомість відомство спостерігає покращення динаміки транспортних перевезень. Як наслідок, зростає експорт агропродукції морем та залізницею.

Таким чином з чорноморських портів України за серпень-вересень вивезли 5,5 млн тонн зерна. У вересні, порівняно з серпнем, кількість експортованої продукції зросла у понад 2 рази, а кількість суден, які вийшли з портів, – майже втричі.

Щодо залізничного експорту, АТ «Укрзалізниця» перевезла 11,7 млн т вантажів у вересні, що на 8,4% більше за обсяги перевезень серпня 2022 року та на 41% до березня відповідно.

Загалом обсяг українського експорту у грошовому еквіваленті виріс більш ніж на 23% за вересень, якщо порівнювати із серпнем. Міністерство наголошує, що це рекорд з початку повномасштабного вторгнення рф.

Також зазначається, що через ремонти та будівництва інфраструктури, що пошкоджена внаслідок бойових дій, минулого місяця на 33,2% збільшилися капітальні видатки державного бюджету.

Натомість відзначили стабілізацію цін на пальне у вересні. Це відбулося за рахунок налагодження логістики постачання нафтопродуктів. За даними Світового банку ціни на нафту у вересні 2022 року порівняно з серпнем 2022 року скоротилися на 8,6%, на газ (середня ціна країн Європи) – на 15,6%. На залізну руду – на 8,3%, на базові метали – на 5,3%.

«Серед негативних факторів, що вплинули на економіку, виділяють погоду та дії окупантів. Через затяжну дощову погоду в окремих регіонах у вересні пригальмувався темп збору зернових культур, що негативно позначилося на обсягах зібраної продукції. Станом на 29.09.2022 зібрано зернових та зернобобових культур 26,1 млн тонн», – пояснює Мінекономіки.

Тимчасова окупація Запорізької АЕС, її відключення від енергомережі України, також вплинула на поточні показники. Нестабільна робота джерела енергії змусила перерозподіляти навантаження між іншими учасниками системи, що спричинило суттєвий тиск на всю українську енергосистему.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що завдані війною збитки вже в 1,6 раза перевищують ВВП України. Насамперед фінансові ресурси потрібні на швидку відбудову.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло