росія визнала Meta терористичною організацією

росія визнала Meta терористичною організацією

Тепер користувачам Facebook та Instagram загрожує кримінальна відповідальність

росія визнала  Meta терористичною організацією
фото Pixaby

Російський регулятор «росфінмоніторинг» вніс компанію Meta (Facebook, Instagram) до списку терористів та екстремістів. Компанія визнана у росії «екстремістською організацією» з 21 березня, її діяльність заборонена в росії. Проте досі росіяни продовжували використовувати згадані соцмережі за допомогою VPN-сервісів.

Голова правозахисної організації «Агора» Павло Чіков повідомив у Telegram, що прокуратура почала вручати користувачам Facebook та Instagram «застереження щодо неприпустимості екстремістської діяльності». Прокурор погрожує адміністративною та кримінальною відповідальністю за розміщення постів.

Джерело. Про це пише The Insider.

Саме по собі визнання Meta терористичною організацією нічого не змінює, проте згадка Meta Inc. без вказівки на заборону її діяльності будь-яким користувачем загрожує відповідальністю за ч. 2 ст. 13.15 КоАП як ЗМІ, так і громадянам.

Крім цього, публічна демонстрація символіки компанії, а також соцмереж, що належать їй, може кваліфікуватися за ч. 1 ст. 20.3 КпАП рф, а нанесення логотипів на товари за ч. 2 ст. 20.3 КпАП.

Просування реклами в Facebook і Instagram також може бути визнано фінансуванням екстремістської діяльності, а робота в компаніях, що належать Meta (у тому числі за кордоном), може каратися за ст. 282.2 КК рф.

Наразі Facebook заблокований також у Китаї та Ірані, проблеми з доступом до соцмережі спостерігаються у Пакистані, Саудівській Аравії, Єгипті та В'єтнамі, де його заборонено частково. Періодично соцмережу блокують і в Туреччині.

У березні повідомлялося, що 2000 співробітників Meta, які є громадянами росії, після визнання організації екстремістською бояться повертатися на батьківщину. У росії їм може загрожувати кримінальна відповідальність; деякі співробітники вже звільнилися з компанії, щоб уникнути проблем для себе та своїх сімей.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло