ООН: Ракетні удари по енергетичних об’єктах – це воєнний злочин

ООН: Ракетні удари по енергетичних об’єктах – це воєнний злочин

Міжнародне право забороняє удари по об'єктах, від яких залежить виживання населення

ООН: Ракетні удари по енергетичних об’єктах – це воєнний злочин
фото ДСНС

Верховний комісаріат ООН з прав людини порівняв нещодавні ракетні удари росії по цивільних цілях в Україні із воєнними злочинами.

Міжнародне право забороняє удари по мирних людях та об'єктах, від яких залежить виживання населення, наголосила представник комісаріату Равіна Шамдасані у вівторок, 11 жовтня, у Женеві.

Джерело: Deutsche Welle

Пряма мова: “Ці удари можуть бути прирівняні до воєнних злочинів, якщо об'єкти інфраструктури були навмисно обрані як цілі”, – зазначила вона.

За словами Шамсадані, шок насамперед викликають час та місце атак, коли люди прямували на роботу, а їхні діти – до школи.

Напередодні внаслідок ракетних ударів по Києву, Дніпру, Запоріжжю та іншим містам України загинули щонайменше 19 цивільних осіб і ще понад 100 було поранено.

У восьми регіонах України пошкоджено чи повністю зруйновано численні цивільні об'єкти, у тому числі житлові будинки та об'єкти життєво важливої ​​інфраструктури у сфері енергетики.

Верховний комісаріат ООН з прав людини настійно закликав росію утриматися від будь-якої подальшої ескалації конфлікту та вжити заходів, що виключають жертви серед цивільного населення та пошкодження інфраструктури.

Росія напередодні заявила, що ракетні удари є відповіддю на часткове руйнування Кримського мосту, яким надходить техніка та підкріплення для російських військ в Україні. Президент рф путін звинуватив Україну у підриві Кримського мосту.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що комітет Верховної Ради закликав комітети із закордонних справ країн ООН припинити всі відносини з росією.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло