СБУ викрила митрополита однієї з єпархій УПЦ МП на роботі в інтересах рф
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

СБУ викрила митрополита однієї з єпархій УПЦ МП на роботі в інтересах рф

Митрополит закликав до розпалювання міжконфесійної ворожнечі й підтримував політику кремля

СБУ викрила митрополита однієї з єпархій УПЦ МП на роботі в інтересах рф
Фото: СБУ

Що сталося. Служба безпеки України (СБУ) викрила керівника однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині, який виправдовував агресію рф і розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян.

Джерело. Про це йдеться в телеграм-каналі спецслужби.

Деталі. Спільно зі слідчими Національної поліції України в рамках роботи із нейтралізації загроз державній безпеці встановлено, що навіть після початку повномасштабного вторгнення окупаційних військ в Україну священнослужитель підтримував політику кремля та схвалював дії рф.

Митрополит на власному інтернет-ресурсі розміщував публікації, які містять заклики до розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Ініційована СБУ експертиза підтвердила протиправний характер дій зловмисника.

Під час санкціонованих обшуків за місцем проживання та у релігійних спорудах правоохоронці вилучили:

  • комп’ютерну техніку та мобільні термінали;
  • друковані матеріали проросійського змісту та пропагандистську літературу;
  • інші речові докази, які направлено на експертизу.

У рамках кримінального провадження за ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України вирішується питання про повідомлення фігуранту про підозру.

Бекграунд. Нагадаємо, що собор Української православної церкви Московського патріархату ухвалив рішення про повну незалежність.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло