ВР відновила онлайн-аукціони в системі ProZorro.Продажі з оренди сільгосземлі

ВР відновила онлайн-аукціони в системі ProZorro.Продажі з оренди сільгосземлі

Документ скасовує норми деяких перехідних положень Земельного кодексу

ВР відновила онлайн-аукціони в системі ProZorro.Продажі з оренди сільгосземлі
Фото:prozorro.sale

Що сталося. 19 жовтня 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7636, який відновлює механізм державної реєстрації прав оренди на земельні ділянки сільгоспризначення, що діяв до запровадження воєнного стану. 

Джерело. Про це йдеться на сайті ProZorro.Продажі.

Деталі. Документ скасовує норми перехідних положень Земельного кодексу про те, що на час війни земельні торги щодо прав оренди, емфітевзису, суперфіцію щодо сільгоспземель державної та комунальної власності не проводилися.

Ухвалені зміни також повертають проведення торгів для передання земель державної, комунальної власності для товарного сільгоспвиробництва в оренду. 

«Це означає, що з моменту набрання чинності цим законопроєктом у державній електронній торговій системі ProZorro.Продажі будуть відновлені онлайн-аукціони з прав оренди, емфітевзису, суперфіцію щодо земель сільгосппризначення державної та комунальної власності.

Законопроєкт №7636 також удосконалить порядок ведення Держземкадастру, посилить державний нагляд за використанням і охороною земель та сприятиме ефективному використанню коштів для їхньої охорони», – йдеться в повідомленні. 

Бекграунд. Нагадаємо, що через систему ProZorro.Продажі з початку війни продали земельних ділянок на 192 млн грн

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло