СБУ затримала президента «Мотор Січ» Богуслаєва за незаконне постачання авіадвигунів до росії

СБУ затримала президента «Мотор Січ» Богуслаєва за незаконне постачання авіадвигунів до росії

Посадовець діяв у змові з наближеними до кремля представниками «ростеху»

СБУ затримала президента 	«Мотор Січ» Богуслаєва за незаконне постачання авіадвигунів до росії
Фото: СБУ

Що сталося. Співробітники Служби безпеки затримали президента АТ «Мотор Січ» В'ячеслава Богуслаєва та начальника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності цього підприємства. Їм оголосили про підозру в колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору.

Джерело. Про це повідомили в СБУ.

Деталі. Зловмисники налагодили транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів. Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту:

  • Мі-8АМТШ-ВН «Сапсан»;
  • Ка-52 «Алігатор»;
  • Мі-28Н «Нічний мисливець».

До оборудки також причетне керівництво заводу, розташованого на Запоріжжі. Посадовці діяли у змові з наближеними до кремля представниками російської корпорації «ростех».

Для обходу встановлених обмежень на торгівлю з рф організатори схеми використовували підконтрольні комерційні структури у трьох країнах Близького Сходу, Європи й Східної Азії.

Бекграунд. Нагадаємо: ще 1995 року внаслідок приватизації «Мотор Січ» було перетворено у відкрите акціонерне товариство. Одночасно з випуском акцій контроль над підприємством отримав «червоний директор» – на той час голова правління й гендиректор Богуслаєв. Згодом завдяки близькості до влади (а він був народним депутатом кількох скликань) йому вдалося повністю зберегти свої позиції.

Підприємство весь час незалежності було суперприбутковим, бо було монополістом з авіаційного двигунобудування на всьому пострадянському просторі.

Mind писав, що після 2014 року, коли поступово було в основному втрачено російський ринок (хоча обхідними шляхами співпраця продовжувалася і продовжується досі) «Мотор Січ» потроху стала «входити в піке».

У цих умовах 80-річний Богуслаєв став підшукувати можливість забезпечити собі та своїй сім'ї безбідне існування, продавши підприємство.

11 березня 2021 року за підсумком засідання РНБО, секретар ради Олексій Данілов повідомив, що РНБО вирішила повернути «Мотор Січ» у власність держави, оскільки компанія є стратегічно важливою для оборонного комплексу країни. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло