Безробітних в Україні залучатимуть до «армії відновлення» – суспільно корисних робіт – Мінекономіки

Безробітних в Україні залучатимуть до «армії відновлення» – суспільно корисних робіт – Мінекономіки

Держава за це платитиме мінімальну зарплату 6700 грн

Безробітних в Україні залучатимуть до «армії відновлення» – суспільно корисних робіт – Мінекономіки

Що сталося. Уряд України активізує механізм залучення безробітних до «армії відновлення» через їх участь у суспільно корисних роботах.

Джерело. Про це повідомило міністерство економіки.

Деталі. Зазначається, що безробітні зможуть бути залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер,  робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру. «Це можуть бути як роботи, спрямовані на задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань та сил цивільного захисту, так і на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення», – пояснили в міністерстві.

Мінекономіки також уточнило види робіт. Зокрема, це може бути облаштування та укріплення блок-постів, вирубка дерев для формування окопів; заготівля дров для військових та населення; розбір завалів та відновлення житлових будинків, інших приміщень, пошкоджених у результаті бойових дій. Інші роботи – укріплення дамб; розчищення автомобільних доріг від завалів; розвантаження гуманітарної допомоги; облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття; ремонтно-відновлювальні роботи у приміщеннях соціальної сфери; надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.

Міністр економіки Юлія Свириденко зазначила, що через війну в країні очікується досить високий рівень безробіття – близько 30% за підсумками року, і це є «серйозним викликом для держави».

На сьогодні суспільно корисні роботи вже запроваджені в Сумській та Чернігівській областях, зазначається в повідомленні.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв про те, що змінилося в законодавстві України, яке регулює трудові відносини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло