путін підписав указ, який не дозволяє іноземним банкам вийти з росії
Позбутися активів у росії стало неможливо, так Кремль мститься за санкції

Президент росії владімір путін підписав указ, який забороняє будь-які угоди з частками 45 банків, у капіталі яких беруть участь іноземні власники з «недружніх» країн. Указ опублікований на порталі правової інформації та набирає чинності з моменту публікації.
Джерело. Про це пише The Insider.
Деталі. Документ стосується дочірніх структур іноземних банків, фінансових організацій та великих іноземних компаній. При цьому у списку фігурує низка системоутворюючих банків російської фінансової системи – Райффайзенбанк та ЮніКредитБанк.
Документ також стосується діяльності таких великих фінансових корпорацій, як: Citibank, JP Morgan Chase, Goldman Sachs, UBS, HSBC, Western Union, PayPal, American Express, Credit Agricole, BNP Paribas, ING, Deutsche Bank.
Крім фінансових компаній, у списку опинилися «дочки» великих автомобільних концернів, які виступають посередниками під час укладання лізингових та кредитних контрактів.
Ця заборона може ускладнити життя деяким компаніям, які вже оголосили про звільнення з російського ринку – йдеться про Toyota та Mercedes, які інформували про операції з продажу своїх активів у росії.
Крім Toyota та Mercedes у списку опинилися «МС Банк Рус» (Mitsubishi), РН-Банк (спільна структура «ЮніКредит» та Renault-Nissan-Mitsubishi) та БМВ Банк (непрямо контролюється BMW Group).
Цікаво, що до списку потрапила і угорська OTP Group, яка володіє однойменним банком. Представники європейської компанії стверджували, що на неї неодноразово тиснули, щоб вона пішла з російського ринку, тепер компанія не зможе цього зробити без спеціального дозволу урядової комісії.
Деякі іноземні банки встигли піти до введення подібних обмежень, так, наприклад, вчинили французька група Societe Generale, що продала навесні Росбанк групі «Інтеррос» Владіміра Потаніна, і чеські компанії PPF Group і Home Credit Group, які продали «дочку» – банк «Хоум Кредит».
Бекграунд. Позбутися активів у росії стало неможливо з липня 2022 року, тоді влада оголосила, що це стане відповіддю на санкції проти російських фінансових структур, які втратили можливість «нормально вести діяльність за кордоном».
Пізніше, у серпні, путін заборонив проведення угод із частками у «дочках» іноземних банків до кінця 2022 року. Новий указ запроваджує безстрокову заборону. Аналогічні обмеження стосуються енергетичних компаній, яким заборонено без спеціального дозволу продавати російські активи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].