Стартувала онлайн-виставка, що представляє 34 щоденники війни

Стартувала онлайн-виставка, що представляє 34 щоденники війни

Проєкт презентує експонати, створені українцями під час повномасштабного вторгнення росії

Стартувала онлайн-виставка, що представляє 34 щоденники війни

Що сталося. Портал про культуру читання «Читомо» розпочав проєкт «Ще один день: щоденники війни». Онлайн-виставка стартувала 25 жовтня, до неї увійшли експонати, створені українцями під час повномасштабного вторгнення росії.

Джерело. Про це повідомляє Mind.

Деталі. Українці, які перебували окупації, письменники, ілюстратори та художники надали свої скетчі, комікси, цифрові ілюстрації, колажі, фото, відео, писані картки, вірші, пости із соціальних мереж. Все це сформувало онлайн-експозицію, до якої увійшли 20 проєктів, відібраних редакцією «Читомо» за результатами попередньо проведеного open-call, та ще 14 – обраних спеціальною кураторською групою.

Учасниками онлайн-виставки стали: Сергій Жадан, Влада Ралко, Олександр Михед, Лариса Денисенко, Алевтина Кахідзе, Юлія Тверітіна, Олена Захарченко, Ярина Чорногуз, Ігор Мітров, Юлія Вротна, Дарина Гладун, Женя Полосіна, Юлія Вус й Іван Кипіда та інші. Географія проєкту охопила Херсон, Маріуполь, Дебальцеве, Львів, Київ, Кам'янець-Подільський, Бучу, Харків, Дніпро тощо.  

Щоденники у різних стилях й форматах показують проживання українками та українцями війни та її наслідків. Усіх їх об’єднує бажання зафіксувати цей травматичний, але неминучий для всіх нас нині досвід, що є частиною творення історії сучасної України.

Онлайн-виставку «Ще один день: щоденники війни» можна переглянути за посиланням. Її доповнюватиме серія аналітичних матеріалів про специфіку текстових і графічних щоденників, а також про те, як написання щоденника може бути терапевтичною практикою.

Проєкт реалізується за програмою проєкту ZMINA_2_0 «Субгранти для культурних проєктів» від фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Бекграунд. Нагадаємо: цього року Міжнародний фестиваль документального та художнього кіно Kharkiv MeetDocs показав два фільми, зняті після 24 лютого: «День Українського Добровольця» Володимира Тихого та «Освітяни. Канікули в окупації» Костянтина Кляцкіна. А також фільм із циклу «Фортеця Маріуполь» – «Останній день на “Азовсталі”» режисерів Дмитра «Ореста» Козацького та Юлії Гонтарук.

Засновниця та директорка Kharkiv MeetDocs Євгенія Крігсхайм розповіла Mind про ідею створення фестивалю, гібридний формат проведення та інтерес іноземців до України, оцінила рівень української документалістики та назвала стрічки, які варті перегляду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло