Безробіття в Україні цього року сягне 30%, реальна зарплата впаде на чверть – НБУ

Безробіття в Україні цього року сягне 30%, реальна зарплата впаде на чверть – НБУ

Попри це ситуація на ринку праці стабілізувалася, запевняє регулятор

This text is also available in English
Безробіття в Україні цього року сягне 30%, реальна зарплата впаде на чверть – НБУ

Що сталося. Рівень безробіття за підсумками цього року сягне 30%.

Джерело. Про це сказано в інфляційному звіті Національного банку (НБУ).

Деталі. «Безробіття цього року сягне майже 30%. Відновлення економіки в наступні роки сприятиме пожвавленню попиту на робочу силу та зниженню рівня безробіття. Втім воно залишатиметься вищим за свій природний рівень через втрати економіки та поглиблення диспропорцій, пов’язаних із війною», – говориться у повідомленні.

При цьому номінальні зарплати в цьому році знизяться на 12–13%, а в реальному вимірі (з вирахуванням інфляції) – на чверть. Це є наслідком зниження фінансової стійкості підприємств та значної конкуренції між претендентами на роботу, пояснили в НБУ.

Разом з тим, запевняється в повідомленні, ситуація на ринку праці стабілізувалася, проте «залишається складною». «Кількість резюме на одну вакансію зменшилася, але все ще значно перевищує минулорічні показники», – додав регулятор.

НБУ заявив, що через збереження дефіциту кваліфікованої робочої сили в окремих секторах та значні диспропорції на ринку праці номінальні зарплати в 2023 році «зростуть майже на третину та перевищать довоєнний рівень, а в 2024 році – ще на 28%». Тим не менше, підвищення зарплат у реальному вимірі буде «досить повільним, зважаючи на високу інфляцію та нижчу за довоєнну продуктивність», підкреслили в НБУ.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, уряд активізує механізм залучення безробітних до «армії відновлення» через їх участь у суспільно корисних роботах.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло