Економіка Німеччини зросла всупереч негативним прогнозам, тому рецесія відкладається - Bloomberg

Економіка Німеччини зросла всупереч негативним прогнозам, тому рецесія відкладається - Bloomberg

Однак взимку цей позитивний тренд може зійти нанівець

Економіка Німеччини зросла всупереч негативним прогнозам, тому рецесія відкладається -  Bloomberg
фото DR

Німецька економіка в третьому кварталі показала несподівано хороший результат і перевершила прогнози аналітиків, які очікували на падіння ВВП на 0,2%.

Всупереч прогнозам, ВВП Німеччини виріс на 0,3%, що вже призвело до перегляду фінансовими інститутами прогнозів на користь підвищення. Тепер економісти чекають на м'якіші наслідки енергетичної кризи і відзначають зниження ризиків щодо німецької економіки.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg.

Деталі. «Дані абсолютно дивовижні, враховуючи, що багато індикаторів показують, що економіка значно сповільнюється протягом кількох місяців», – каже економіст LBBW Єнс-Олівер Ніклаш.

Причиною зростання німецького ВВП, на думку Ніклаша, є відкриття економіки після ковідних обмежень, а також наслідки літнього пакету допомоги громадянам, які підтримали сектор торгівлі та послуг.

Однак негативні фактори у вигляді енергетичної кризи та викликаного ним різкого зростання цін все ж таки візьмуть гору, і німецька економіка увійде в рецесію, вважають аналітики.

Та все ж глибина цієї рецесії буде, швидше за все, не такою глибокою, як до поточного моменту очікувала більшість аналітиків.

Агентство зазначає, що інші великі економіки, навпаки, звітували про нижчі показники, ніж очікувалося – так, економіки Франції та Іспанії зросли лише на 0,2% ВВП.

Переламати негативний тренд може надто тепла зима, яка пом'якшить тиск на енергетичний сектор та дозволить бізнесу та домогосподарствам зекономити. Вже зараз, крім іншого, тепла осінь допомогла уникнути жорсткого просідання німецької економіки, проте взимку цей тренд, швидше за все, зійде нанівець, зазначає агентство.

«Нині економіка Німеччини скорочується, але, можливо, повільніше, ніж побоюється більшість людей, і це яскрава пляма. Але все ж таки навряд чи ми зможемо уникнути рецесії», – каже президент Ifo Клеменс Фуест.

Аналітики тепер очікують, що у майбутньому кварталі німецька економіка просяде на 0,4%, а у першому кварталі 2023 року – на 0,5%.

Німецька влада опинилась у найбільш уразливому становищі після відмови Росії постачати газ в ЄС.

Німеччина – центр важкої та хімічної промисловості, які дуже залежні від постачання енергоресурсів. Дефіцит газу змушує цілі підприємства закриватися, скорочувати виробництва чи взагалі перевозити в інші юрисдикції.

Влада намагається пом'якшити наслідки енергокризи, схваливши масштабний план підтримки економіки на 200 млрд євро.

Бекграунд. При цьому німецька влада відкинула пропозиції росії і проросійських політиків і заявила, що використання «Північного потоку 2» більше неможливе.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло