Польські концерни Orlen та PGNiG об'єдналися в одну компанію

Польські концерни Orlen та PGNiG об'єдналися в одну компанію

Внаслідок злиття Orlen збільшила акціонерний капітал майже вдвічі

Польські концерни Orlen та PGNiG об'єдналися в одну компанію
Фото: INTELLINEWS.COM

Що сталося. Польський нафтовий концерн PKN Orlen об'єднався в одну компанію із газовим концерном PGNiG.

Джерело. Про це повідомив польський нафтогазовий концерн, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі.  «Злиття відбулося відповідно до ст. 492 Польського кодексу комерційних компаній шляхом передання всіх прав та обов'язків (активів та зобов'язань) PGNiG до PKN Orlen з відповідним збільшенням акціонерного капіталу PKN Orlen шляхом випуску акцій для злиття, які PKN Orlen розподіляє серед акціонерів PGNiG», – йдеться в повідомленні.

Через злиття акціонерний капітал Orlen збільшено з 0,783 млрд злотих до 1,451 млрд злотих. Загальна кількість усіх випущених акцій після здійснення операції становить понад 1,16 млрд акцій номінальною вартістю 1,25 злотих кожна.

Згідно з підписаним у липні планом злиття компаній, в обмін на одну акцію PGNiG її акціонери отримають 0,0925 акцій Orlen.

Коментар. «Ми об'єдналися з PGNiG. У такий спосіб ми завершуємо процеси поглинання, завдяки чому входимо до числа 150 найбільших компаній світу. Ми створили потенціал для реалізації багатомільярдних інвестицій, що зміцнюють безпеку та енергетичну незалежність Центральної Європи», – заявив головний виконавчий директор PKN Orlen Даніель Обайтек.

Бекграунд. Нагадаємо, що польський ORLEN зацікавився розширенням співпраці з українськими компаніями й на інші галузі енергетики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло