Жертви війни в Україні подали груповий позов проти російської ПВК «Вагнер»

Жертви війни в Україні подали груповий позов проти російської ПВК «Вагнер»

Позов направлений проти всіх активів учасників «путінської військової машини»

Жертви війни в Україні подали груповий позов проти російської ПВК «Вагнер»
фото DR

Група громадян, які назвали себе жертвами війни росії проти України, подала позов до Верховного суду Великої Британії проти ПВК «Вагнер» – тіньового російського воєнізованого угруповання, яке брало участь у війні росії в Україні, та її засновника і ключового союзника путіна Євгенія Пригожина.

Джерело. Про це в середу заявили адвокати позивачів, передає CNN.

Деталі. «Ця акція дозволить звичайним сміливим громадянам України пред'являти юридичні позови щодо компенсації проти домінуючих учасників «путінської військової машини» з метою зриву її зусиль та отримання компенсації за звірства, які здійснюються в Україні», – йдеться в заяві McCue Jury & Partners – юридичної фірми, що представляє інтереси потерпілих.

«Тоді як путін і ПВК «Вагнер» продовжують здійснювати терористичні акти в Україні, українські жертви, які подають цей судовий позов, вирішили звернутися до верховенства закону та правосуддя для спротиву», – йдеться в заяві.

Позов буде направлений проти всіх активів, що належать «будь-якому суб'єкту путінської військової машини», і юристи мають намір вивчити способи подання подібних позовів у Сполучених Штатах та у всьому світі.

Різні політики з України й Великої Британії висловили свою підтримку судовому позову, зокрема колишній британський прем'єр-міністр Борис Джонсон.

Бекграунд. Раніше ЗМІ повідомляли, що ПВК «Вагнер» через великі втрати в Україні шукає найманців за межами росії – у Туреччині, Сербії, Чехії, Польщі, Угорщині, Німеччині, Канаді та інших країнах – навіть у Латинській Америці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло