Провал Meta показує, що ера панування великих технокомпаній добігла кінця

Провал Meta показує, що ера панування великих технокомпаній добігла кінця

Інвестори не хочуть вкладати кошти в те, що, можливо, принесе прибуток у далекому майбутньому

Провал Meta показує, що ера панування великих технокомпаній добігла кінця
фото Pixaby

Багато років технологічні компанії Facebook, Amazon, Apple, Netflix і Google (так звана FAANG) були чудовими інвестиціями, але жорсткі результати останнього кварталу показали, що інвестори більше не впевнені в них.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Акції Meta Platforms Inc. 27 жовтня впали майже на 25%.

Через це Meta не лише втратила свої здобутки від пандемії, коли соцмережі стали важливою технологією, а й повернулася до рівня 2015 року.

Meta – це не просто ще одна акція – вона входила до групи FAANG, скорочене позначення інвесторами низки «непереможних» технологічних компаній. Багато інвесторів вважали ці акції безпечними інвестиціями, оскільки вони обіцяли значне зростання економіки – від онлайн-торгівлі до розваг і смартфонів. Сьогодні, незважаючи на те, що акції п’яти компаній, як і раніше, становлять понад 13% ринкової вартості S&P 500, історія FAANG, схоже, закінчилася назавжди, пише Bloomberg.

І це стосується не тільки Meta, скептицизм щодо якої зростає на тлі того, що глава компанії Марк Цукерберг зосередив увагу на туманній ідеї під назвою «метавсесвіт».

Це також вказує на те, що інвестори змінили своє ставлення до обіцянок компаній про довгострокове зростання – інвесторів більше цікавить прибуток у найближчі кілька кварталів чи років. Хоча падіння інших компаній за останні 12 місяців не таке глибоке, як падіння Meta на 72%, більшість інших FAANG пережили важкі часи із втратами від 40% до 60%. Тільки Apple Inc. відбулася легкими втратами.

«Інвестори переживають кризу впевненості в зростанні, – каже Джин Манстер, співзасновник інвесткомпанії Loup Ventures. – Великі технологічні інвестори вважають, що уповільнення їхнього зростання «може тривати роками».

Занепокоєння інвесторів щодо Meta накопичувалося протягом кількох місяців. У лютому компанія пережила найсильніше одноденне падіння ринкової вартості в історії фондового ринку США, втративши понад $251 млрд після повідомлення про падіння кількості активних користувачів Facebook. Каталізатором жовтневого падіння став ще один похмурий звіт, що показав скорочення виручки.

На додачу до цього Meta оголосила, що інвестуватиме ще більше в технологію «метавсесвіту» – цифрового світу, що зароджується.

Але повідомлення акціонерів зрозуміле: вони не хочуть робити ставку на таку велику річ, яка може окупитися роками, они хочуть вищої продуктивності компанії вже зараз.

«Facebook зарекомендувала себе як успішна компанія, яка почала з нуля і досягла всього, – каже Маршалл Фронт, директор з інвестицій Front Barnett Associates. – Питання, чи зможуть вони зробити це знову? Є багато скептицизму щодо цього».

Бекграунд. Як повідомлялося, за результатами останнього кварталу Meta не увійшла навіть у 20-ку найдорожчих компаній США, хоча рік тому Facebook входила в п'ятірку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло