Рада спростила продаж активів, заблокованих через податкову заставу

Рада спростила продаж активів, заблокованих через податкову заставу

Держава отримає борги, а також гроші за продаж об’єкта

Рада спростила продаж активів, заблокованих через податкову заставу
Фото: rada.gov.ua

Що сталося. Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт №8045, що дає додатковий поштовх для реформи приватизації, за яку парламент проголосував кілька місяців тому.

Джерело. Про це йдеться на сайті Ради з посиланням на заяву народного депутата, члена Комітету ВР із питань економічного розвитку Олексія Мовчана.

Деталі. «Ухвалений сьогодні документ стосується додаткових механізмів продажу активів державної або комунальної власності, які заблоковані через податкову заставу. Раніше законодавство передбачало заборону продажу таких активів.

Законопроєкт №8045 дозволяє продаж, однак зазначає, що відповідальним за зобов’язання перед податковою стає вже новий власник підприємства. Держава від цього нічого не втрачає», – пояснив парламентарій.

За його словами, якщо новий власник має гроші на купівлю такого підприємства, то зможе розрахуватися і з усіма кредиторами, зокрема з податковою. Відповідно, держава отримає борг, а також гроші за продаж об’єкта приватизації.

«Загалом уже зараз можна казати, що за місяць роботи податкової реформи завдяки їй до державного бюджету додатково надійшло майже 1,5 мільярда гривень. Якщо візуалізувати цю суму, то можемо говорити, що це приблизно 15 танків Оплот-М», – зауважив політик.

Мовчан додав, що, крім прямих надходжень до бюджету, є ще й фіскальний ефект, який з’являється після переродження проданих підприємств. За його словами, це «абсолютно виграшна історія в українських реаліях».

Зазначається, що сьогодні «реформа успішно працює, оскільки було ліквідовано велику кількість перешкод для приватизації».

Бекграунд. Раніше Mind писав, чому приватизація має продовжуватися і скільки вже вдалося отримати в бюджет від підприємств ДП «Укрспирт».

Нагадаємо, що Рада ухвалила держбюджет на 2023 рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло