Держбюджет-2023 передбачає повне покриття соціальних видатків – депутатка

Держбюджет-2023 передбачає повне покриття соціальних видатків – депутатка

Приріст бюджету Мінсоцполітики порівняно із 2022 роком - більш як 20%

Держбюджет-2023 передбачає повне покриття соціальних видатків – депутатка
Фото: pixabay.com

Що сталося. У держбюджеті на 2023 рік передбачене повне покриття усіх соціальних видатків.

Джерело. Про це повідомила голова підкомітету з питань видатків державного бюджету у парламентському бюджетному комітеті Леся Забуранна, передає «Укрінформ».

Деталі. «Приріст бюджету Міністерства соціальної політики порівняно із 2022 роком – більш як 20%, що передбачає повне покриття усіх соціальних видатків: виплат для малозабезпечених верств населення, покриття пенсій», – сказала депутатка.

Водночас у бюджеті на 2023 рік зменшені видатки на освітню субвенцію. Забуранна пояснила, що це пов'язано виїздом частини учнів за кордон, тимчасовою окупацією частини території України. При цьому збережені захищені статті видатків, зокрема, оплата праці вчителів.

«Держава поставила пріоритет, що всі захищені статті видатків – а це заробітні плати наших лікарів, медиків, людей соціальної сфери – мають бути покриті у повному обсязі», – зазначила Забуранна.

За словами депутатки, до другого читання у держбюджеті уряд переглянув у бік збільшення дохідну частину – на 50 млрд грн. Видаткова частина також збільшилася. Зокрема, фінансування Фонду ліквідації наслідків російської агресії зросло із 19 млрд грн до 35,5 млрд грн.

Крім того, у фінальній версії бюджету скорегували курс долара: якщо до першого читання він прогнозувався на рівні 50 грн на кінець 2023 року, то у проєкті документа до другого читання – на рівні 45,8 грн за долар.

Бекграунд. Нагадаємо: Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2023 рік в цілому. До другого читання доходи держбюджету були збільшені до 1,3 трлн грн, при цьому видатки складатимуть 2,6 трлн грн. Уряд скоригував прогноз зростання ВВП з 4,6 до 3,2%, а прогноз інфляції – з 30 до 28%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло