Рахунки за електроенергію в Європі досягли рекордного рівня, незважаючи на підтримку уряду
Уряди витрачають мільярди доларів на пом'якшення наслідків енергетичної кризи

Європейські домогосподарства платять більше, ніж будь-коли, за електроенергію та природний газ, навіть незважаючи на те, що уряди витрачають мільярди доларів на захист споживачів від енергетичної кризи.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Деталі. За даними енергетичного консалтингового агентства VaasaETT Ltd, середня роздрібна ціна на газ у Євросоюзі та Великій Британії становила майже 18 євроцентів ($0,18) за кіловат-годину у жовтні, що вдвічі більше, ніж того ж місяця минулого року.
Витрати на електроенергію для домашніх господарств зросли на 67% – до 36 євроцентів за кіловат-годину.
Цифри з'явилися після того, як уряди ЄС пообіцяли виділити понад 550 млрд євро на захист громадян та підприємств від різкого зростання цін на енергію за останній рік. Якби країни не надавали таку підтримку, рахунки домогосподарств, імовірно, були б ще вищими, зазначає Філіп Льюїс, головний виконавчий директор гельсінської консалтингової компанії.
Середній тариф на електроенергію у жовтні зріс на 3,4%, на газ – на 2,5%. Найбільший місячний приріст був в ірландській столиці Дубліні, де тарифи на електроенергію зросли на 44%, а середня ціна газу в Римі зросла на 97%.
Не по сезону тепла погода у жовтні принесла полегшення як споживачам, так і урядам, оскільки менше людей увімкнули опалення. Проте ціни зростатимуть у міру наближення зими в Європі, що може створити проблеми для політичних лідерів, які намагаються штучно занизити витрати.
«Якби криза тривала ще рік, вартість заходів для цих урядів була б величезною, – сказав Льюїс в інтерв'ю. – Врешті-решт клієнти забудуть, що ці ціни не є реальними цінами – вони приймуть їх за норму, і тоді їх практично неможливо буде прибрати».
Бекграунд. Нагадаємо, Міжнародне енергетичне агентство попередило, що наступного року Європа зіткнеться з серйозним дефіцитом газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.