МЕА: наступного року Європа зіткнеться з серйозним дефіцитом газу
Причиною стане скорочення потоку з росії та відновлення попиту в Китаї

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) попередило, що Європа зіткнеться з нестачею газу у 2023 році і може не отримати навіть половину кількості, необхідної їй наступного літа для поповнення сховищ.
Джерело. Про це пише Bloomberg з посиланням на звіт МЕА, опублікований в четвер.
Деталі. Дефіцит пропозиції наступного року може становити до 30 млрд кубометрів газу, якщо поставки газу російськими трубопроводами припиняться, а попит з боку Китаю відновиться, пише МЕА. Агентство знову закликало знизити попит на газ, щоб полегшити енергетичну кризу.
Прогноз перегукується з побоюваннями галузевих експертів, що наступна зима буде складнішою, ніж нинішня, оскільки росія – колись найбільший постачальник Європи – ще більше скоротить поставки газу.
Поставки російського газу очікуються на рівні 60 млрд кубометрів цього року, а у 2023 році вони, ймовірно, скоротяться до менш ніж половини або можуть повністю припинитися, йдеться у повідомленні МЕА.
Досі рекордний імпорт СПГ, низький попит та незвичайно тепла осінь підтримували повні запаси та знижували ризики дефіциту цієї зими.
Але те, що допомогло Європі цього року, не буде гарантовано в 2023 році, оскільки російські поставки, ймовірно, будуть набагато меншими, а конкуренція з боку Китаю за СПГ посилиться на тлі відновлення економіки після ковіду.
«Ми бачимо, що в Європі вже існує ризик самозаспокоєності, – сказав виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль. – Однак Європа має вжити негайних заходів, щоб уникнути ризику нестачі природного газу наступного року».
Споживання цієї зими впаде на 11% порівняно із середнім показником за п'ять років, і ЄС закінчить цей опалювальний сезон із заповненням сховищ приблизно на 30%, прогнозує агентство.
Фатіх Біроль планує із завтрашнього дня провести зустрічі з «кількома європейськими урядами», щоб забити «тривожний дзвінок щодо наступної зими», сказав він.
МЕА планує представити дорожню карту того, як скоротити дефіцит газу наступного року за допомогою конкретних політичних заходів, таких як прискорене інвестування в енергоефективність та відновлювані джерела енергії, а також продовження будівництва атомних електростанцій у деяких країнах.
Бекграунд. Раніше МЕА заявило, що російська війна й енергетична криза стануть потужним поштовхом до переходу на чисту енергію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].