Міжнародні резерви України зросли до $25,2 млрд за підсумками жовтня – НБУ

Міжнародні резерви України зросли до $25,2 млрд за підсумками жовтня – НБУ

Це зумовили стійкі надходження від міжнародних партнерів та зменшення чистого продажу валюти Нацбанком

Міжнародні резерви України зросли до $25,2 млрд за підсумками жовтня – НБУ

Що сталося. У жовтні міжнародні резерви України збільшилися на 5,5% (до $25,2 млрд) завдяки стійким надходженням від міжнародних партнерів та зменшенню чистого продажу валюти Національним банком.

Джерело. Про це йдетьсяна сайті НБУ.

Деталі. Минулого місяця на валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло $4,16 млрд. З них $1,9 млрд – від ЄС, $1,28 млрд – від Міжнародного валютного фонду, $0,49 млрд – від Світового банку й $0,42 млрд – від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП), номінованих у валюті.

Національний банк минулого місяця продав на валютному ринку $2,09 млрд та викупив до резервів – $47,7 млн. Отже, чистий продаж валюти Національним банком у жовтні зменшився до $2,046 млн.

Зазначається, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют) також визначила динаміку міжнародних резервів. Минулого місяця їх вартість зменшилася на $33,2 млн.

Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,2 місяця поточного імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.

Бекграунд. Нагадаємо, що НБУ дозволив громадянам купувати валюту за офіційним курсом регулятора.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло